اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ائتلاف تحت امر آمریکا: معادل ۵ میلیارد دلار به عراق تسلیحات دادیم

ائتلاف تحت امر آمریکا: معادل ۵ میلیارد دلار به عراق تسلیحات دادیم

ائتلاف بین المللی ضد داعش اعلام کرد، از سال ۲۰۱۴ تاکنون تجهیزاتی به ارزش پنج میلیارد دلار را در اختیار نیروهای عراقی قرار داده است.

 وین مورتو، سخنگوی ائتلاف تحت امر آمریکا در اظهاراتی به شبکه الاخباریه عراق گفت، تنها در هفته اخیر ائتلاف تجهیزاتی به ارزش ۳۵ میلیون دلار در اختیار نیروهای امنیتی عراق قرار داد. این بخشی از صندوق تامین بودجه، آموزش و تجهیز این نیروهای امنیتی است که آمریکا از آن حمایت می‌کند.

وی افزود، این حمایت شامل تجهیزات ارتباطی، اطلاعات و نیز تمامی مسائل مربوط به کلیه نیروهای امنیتی است. این حمایت و پشتیبانی از نیروهای عراقی شاید در آینده در سایه تصمیم خروج نظامیان آمریکایی هم ادامه داشته باشد و تصمیم گیرنده در این زمینه دولت بغداد و واشنگتن هستند.

یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ۲۷ ژوئیه بار دیگر تاکید کرده بود که روابط کشورش با ائتلاف بین المللی براساس سه پرونده خواهد بود.

وی افزود، خواسته عراق از ائتلاف بین المللی این است که روابط جدید مبتنی بر همکاری در موضوع مبارزه با تروریسم، حمایت از نیروهای مسلح عراق در آموزش و تجهیز و نیز همکاری اطلاعاتی باشد./ ایسنا

کپی