اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

درگیری مسلحانه تکاوران با قاچاقچیان در سیستان

درگیری مسلحانه تکاوران با قاچاقچیان در سیستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۶ سوداگر مرگ و کشف ۵۴۴ کیلوگرم مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان مسلح خبر داد.

 سردار احمد طاهری اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر ایرانشهر با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از این شهرستان به عمق کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه عصر روز گذشته تکاوران پلیس در قالب چند تیم عملیاتی با رصد و کنترل مسیر انتقال محوله مواد افیونی اعضای این باند مسلح را که با دو دستگاه پژو 405 در حال جا به جایی موادمخدر در یکی از محورهای فرعی حومه ایرانشهر بودند رویت و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره تکاوران پلیس دیدند بدون توجه به ایست پلیس، با تیراندازی به سمت مأموران به سرعت از محل متواری شدند. در این عملیات مقتدرانه، پلیس مبارزه با مواد مخدر در عکس‌العملی سریع و با آتش پرحجم خود، خودروهای قاچاقچیان را زمین‌گیر و ضمن دستگیری 6 سوداگر مرگ، در بازرسی از خودروهای توقیفی از آنها 544 کیلوگرم مواد افیونی از نوع تریاک کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در این عملیات دو قبضه سلاح کلاش با 68 تیر جنگی به همراه سه دستگاه بی‌سیم کشف شده، خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بر عزم جدی پلیس استان در برخورد با پدیده قاچاق مواد مخدر تأکید و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس 110 در اختیار پلیس بگذارند.پلیس

 

کپی