اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

تفاهم نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن ملی برای خبرنگاران امضا شد

تفاهم نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن ملی برای خبرنگاران امضا شد

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: تفاهمنامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای هنرمندان و خبرنگاران امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رسید.

محمود محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تفاهم نامه‌هایی بین وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها با هدف خانه دار کردن اقشار مختلف به امضا رسیده است، گفت:  تفاهم نامه امروز برای ۱۰ هزار واحد تنظیم شده و بر این اساس ۷۵ هزار متقاضی اولیه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده اند.

او ادامه داد: مراحل پالایش اولیه و شاخص‌های سه گانه برای واجد شرایط بودن متقاضیان پیش بینی شده بررسی شده و از تعداد کسانی که واجد شرایط بودند، مجددا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کردیم که اولویت بندی کنند تا افرادی که در اولویت بالاتری هستند به ما معرفی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ۹ هزار نفر تاکنون به وزارت راه و شهرسازی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده‌اند و ما در تلاش هستیم تا پیش از ۱۷ مرداد ماه این افراد از جمله خبرنگاران و هنرمندان و برای ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه اقدام کنند.

محمود زاده اظهار کرد: ما در تلاش هستیم که متقاضیانی که اطلاعات خود را بارگذاری کرده‌اند، بتوانند به پروژه‌های خالی در شهر‌های مختلف و همچنین در جا‌هایی که ما ظرفیت داریم، متصل شوند.

او تصریح کرد: این ۹ هزار نفر به سامانه معرفی شده و اطلاعات خود را به زودی بارگذاری می‌کنند و از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی از وزارت فرهنگ و ارشاد در خواست کرده که حدود هزار نفر دیگر را معرفی کند تا این ظرفیت ۱۰ هزار نفری تکمیل شود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

کپی