اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

برابری تولید و مصرف آب در بیشتر شهرهای کشور

برابری تولید و مصرف آب در بیشتر شهرهای کشور

معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مدیریت آبفای کشور از برابری میزان تولید و مصرف آب شرب در بسیاری از شهرهای کشور خبر داد و افزود:‌ با این حال توانستیم تا به امروز، آب مورد نیاز کشور را تامین کنیم و با قطعی آب مواجه نشویم.

«حمیدرضا کشفی» امروز (جمعه) در گفت وگویی تلویزیونی با بیان اینکه اکنون در روزهای گرم سال هستیم و مصرف آب بسیار بالاست، افزود: در روزهای گذشته همه منابع تولید و تصفیه آب در مدار بهره برداری بودند و البته چاه‌هایی که برای مواقع بحران حفر شده بود نیز با موفقیت به مدار وارد شدند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلی برای تامین آب در کشور وجود ندارد، گفت: برخی از سامانه‌های آب در مناطقی از کشور نیازمند بازسازی و اصلاح هستند که با توجه به تامین اعتباری که امسال و سال آینده انجام خواهد شد، پیش بینی می‌شود بتوانیم این سامانه‌ها را اصلاح و بازسازی کنیم و حداکثر تولید را در آن‌ها داشته باشیم.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مدیریت آبفای کشور افزود: یکی دیگر از نیازهای ما در برخی مناطق، مخازن ذخیره آب برای مواقعی است که با قطعی آب مواجه می‌شویم.

وی یادآور شد:  البته در برخی شهرها مخازن کافی با توجه به استاندارهای موجود نداریم، به همین دلیل مجبور به مصرف کامل آب تولید شده هستیم.

کشفی افزود: به دنبال این هستیم از اعتباراتی که سازمان برنامه بودجه از محل منابع خشکسالی در نظرگرفته است، مخازن مناسبی را در شهرهایی که با کمبود مواجه هستند احداث کنیم./ ایرنا


 

 

 

کپی