اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پایان کنفرانس آوارگان و امضای ۱۵ توافقنامه و یادداشت تفاهم بین سوریه و روسیه

پایان کنفرانس آوارگان و امضای ۱۵ توافقنامه و یادداشت تفاهم بین سوریه و روسیه

دو هیئت هماهنگی سوریه و روسیه برای بازگشت آوارگان سوریه تاکید کردند: بازگشت آوارگان سوریه به مناطق آزادشده از تروریسم یک اولویت ملی برای دولت سوریه محسوب می‌شود؛ دولتی که تمام تلاش های خود را برای بازسازی زیربنایی اصلی در کشور وایجاد فرصت‌های شغلی به کار بسته است.

 به نقل از سایت خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در بیاینه صادر شده از دو هئیت آمده است: سوریه و روسیه بر لزوم بازسازی و پاکسازی کانون‌های تروریسم و باقیمانده‌های آن همزمان با تلاش دولت سوریه برای تامین مایحتاج آوارگان سوریه که مایل به بازگشت هستند؛ تاکید کردند.

طبق این بیانیه، در چارچوب اجرای قطعنامه‌های صادر شده در سال ۲۰۲۰ در راستای کنفرانس بین‌المللی مربوط به بازگشت آوارگان و بازسازی سوریه و مساله توسعه روابط دوجانبه سوریه و روسیه؛ اکنون وزارت‌ها و نهادهای رسمی سوریه و روسیه تلاش می‌کنند در تمام حوزه‌ها روابط خود را توسعه دهند.

در این بیاینه نیز آمده است: مقامات رسمی سوریه و روسیه ۱۵ توافقنامه و تفاهم‌نامه درباره گرایش‌های اصلی همکاری سوریه وروسیه امضا کرده و به زودی ده‌ها توافقنامه دیگر در حوزه همکاری حقوقی وامنیت شبکه‌ها و اتحاد گمرکی و همکاری اقتصادی تجاری و آموزشی به امضا خواهند رسید که چشم اندازی جدید برای تحکیم مشارکت در سطح دولت وسطح دو هیئت رسمی دو کشور را ایجاد خواهند کرد./ ایسنا

کپی