اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

همان طور که در کسب و کارهای فیزیکی تبلیغات مهم‌ترین عامل افزایش فروش و درآمد است، در کسب و کارهای اینترنتی نیز تبلیغات از اهمیت بسیاری برخوردار است.

چه بسا به دلیل گسترده بودن فضای دیجیتال مارکتینگ تبلیغات در گوگل نقش پررنگ‌تری نسبت به تبلیغات در فضای کسب و کارهای سنتی برای افزایش فروش دارد. اگر در حوزه اینترنت فعالیت داشته باشید، خواهید دید که چگونه سایت‌های مشابه برای برندسازی و افزایش فروش محصولات خود با یک دیگر رقابت دارند و برای دیده شدن بهتر انواع روش‌های تبلیغات در گوگل را انجام می‌دهند. مسئله اینجا است که چگونه باید سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟ چون ممکن است کسب و کارهایی که به تازگی وارد این عرصه شده‌اند، از روش‌های تبلیغ در گوگل بی اطلاع باشند. در ادامه بهترین روش تبلیغ گوگل را بیان می‌کنیم.

 

روش های تبلیغ در گوگل

کارفرمایان یا صاحبان سایت‌های کسب و کار می‌توانند با استفاده از پلتفرم گوگل ادوردز سایت خود را در گوگل تبلیغ کنند. این پلتفرم در واقع سیستمی است که باید در آن به ازای هر کلیک هزینه‌ای پرداخت کنید. شرکت‌های بسیاری هستند که این نرم افزار را ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند که در گوگل محصولات خود را تبلیغ کرده و در صفحه اول نتایج گوگل دیده شوید. هیچ فرقی نمی‌کند که شما به تازگی کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کرده باشید یا این که مدت زیادی از فعالیت شما در اینترنت بگذرد چون به هر حال استفاده از گوگل ادوردز برای تمام وب سایت ها ضروری است. برخی از سایت‌ها تنها به پیاده سازی خدمات سئو برای افزایش ترافیک خود استفاده می‌کنند و فعالیت دیگری انجام نمی‌دهند. این در صورتی است که خدمات سئو حداقل شش ماه زمان نیاز دارند تا به افزایش ترافیک سایت کمک کنند.

شما به عنوان صاحب یک سایت فروشگاهی می‌توانید با تبلیغات در گوگل از طریق پلتفرم گوگل ادز در عرض چند ساعت سایت خود را به جامعه هدف معرفی کرده و فروش بالایی برای خود رقم بزنید. این روش تبلیغ برای سایت‌هایی مفید است که به کسب درآمد نیاز دارند و هزینه‌های تبلیغ گوگل ادوردز از طریق فروش سایت تأمین می‌شود. کمپین‌های تبلیغاتی زیادی در گوگل ادوردز وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها سایت خود را به کاربران بیشتری معرفی کنید. نکته‌ای که در این بین مطرح می‌شود این است که تبلیغات گوگل کاملاً هدفمند است، چون کاربران هدف به دنبال خدمات و محصولات شما هستند و تبلیغات مفید شانس شما را برای دیده شدن بهتر افزایش می‌دهد. در ادامه نحوه انجام این تبلیغات را شرح می‌دهیم.

معرفی انواع روش های تبلیغات در گوگل

  • تبلیغات متنی گوگل: کاربران اینترنت با هدف پیدا کردن محصولات و خدمات مورد نیاز خود در گوگل جست و جو می‌کنند. استفاده از تبلیغات متنی در گوگل ادز سبب می‌شود در زمانی که کاربران در جست و جو هستند محصولات سایت شما به آن‌ها پیشنهاد داده ‌شود. در حقیقت تبلیغات متنی باعث می‌شود کاربران بیشتری جذب سایت شما شوند. این نوع تبلیغات در گوگل در زمان مناسب به شیوه بسیار مؤثری در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد. در واقع گوگل ادز با پیدا کردن کلمات کلیدی ارزشمند سایت شما و نوشتن یک تبلیغ جذاب حول این کلمات محصولات شما را به کاربران معرفی می‌کند.
  • تبلیغات بنری: اگر می‌خواهید در ذهن مخاطب ماندگار شوید و برند شما هیچگاه فراموش نشود، باید به شیوه‌ای جذاب و متفاوت به تبلیغات در گوگل بپردازید. تبلیغات بنر می‌تواند روشی مناسب برای دیده شدن سایت و برندسازی باشد. شما می‌توانید در این مدل تبلیغات مشخص کنید که تبلیغ شما در چه موقعیتی و برای چه کاربرانی نمایش داده شود. گوگل یک شبکه نمایش ویژه دارد که از وب سایت‌های بسیاری تشکیل شده و این سایت‌ها برای انتشار تبلیغات با گوگل همکاری می‌کنند. اگر تبلیغات خود را در این شبکه نمایش قرار دهید می‌توانید بیش از ۹۰ درصد کاربران هدف را جذب سایت خود کنید.

شبکه نمایش گوگل ادوردز به عنوان بزرگ‌ترین شبکه نمایش شناخته شده است. بنرهای تبلیغاتی در این شبکه با افزودن یک عکس مربوط به محصولات، لوگو و یا متن ایجاد می‌شوند و کاملاً رسپانسیو هستند. یعنی تبلیغات شما به طور مؤثری بر روی تمام پلتفرم‌ها نمایش داده می‌شود. برای تبلیعات در گوگل از طریق تبلیغات بنری در گوگل ادز کافی است یک سرویس در این شبکه انتخاب کرده و اکانت خود را شارژ کنید تا بتوانید برای نمایش تبلیغات خود اعتبار کسب کنید. این تبلیغات تا زمان اتمام اعتبار شما نمایش داده می‌شوند.

  • ویدئو مارکتینگ: این روش تبلیغ به خوبی باعث افزایش فروش شما می‌شود. حتی اگر یک سایت به خوبی در گوگل دیده شود اما از دیدگاه مشتری اعتبار کافی نداشته باشد، قطعاً بازدید کمی می‌خورد و فروش چندانی نخواهد داشت. بنابراین این سایت‌ها باید از طریق تبلیغات در گوگل به شیوه درست برای خود اعتبار کسب کنند. اگر بتوانید ویدئویی طراحی کنید و در آن شرکت و محصولات و خدمات خود را جامع و کوتاه تبلیغ کنید می‌توانید به افزایش اعتبار خود کمک کنید. شما می‌توانید از طریق پلتفرم تبلیغاتی گوگل تیزرهای تبلیغاتی خود را در سایت‌های معتبر همکار گوگل و یوتیوب قرار دهید.

هزینه تبلیغات در گوگل

اگر می‌خواهید سایت خود را از طریق ادز تبلیغ کنید باید بدانید که هزینه تبلیغات در گوگل به صورت رقابتی تعیین می‌شود. به این صورت که هزینه تبلیغ از طریق گوگل ادز در عرصه‌های کم رقابت بسیار ارزان است. از طرفی حداکثر هزینه‌ای که بابت هر کلیک پرداخت می‌شود، توسط شما تعیین خواهد شد. هر چه سایت شما بیشتر کلیک بخورد فروش بیشتری خواهید داشت.

بهترین شرکت برای انجام تبلیغات در گوگل

اگر می‌خواهید در عرض چند ساعت در گوگل دیده شوید، بهترین کار همکاری با شرکت پارس ادوردز می‌باشد. تبلیغات گوگل ادوردز بیشتر از ۹۰ درصد مخاطبان اینترنت را پوشش می‌دهد. سایت پارس ادوردز با ارائه خدمات تبلیغات در گوگل و راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند ترافیک سایت شما را افزایش می‌دهد. از طرفی هزینه‌ای که این شرکت بابت ارائه خدمات خود دریافت می‌کند نسبت به سایت‌های دیگر بسیار مناسب و معقول است. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است از طریق لینک زیر وارد سایت پارس ادوردز (Https://parsadwords.com) شوید.

کپی