اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

در و پنجره‌های قدیمی راهی برای هدر رفتن انرژی و سرمایه

در و پنجره‌های قدیمی راهی برای هدر رفتن انرژی و سرمایه

انرژی یکی از مهم‌ترین مواردی است که این روزها فکر هرکسی را به خود مشغول می‌کند. از یک طرف هزینه‌ی بالای انرژی و از طرفی دیگر محدودیت‌هایی که در میزان و حجم تولید وجود دارد؛ باعث می‌شود تا میزان و چگونگی مصرف انرژی را به نکته‌ای مهم و قابل تامل تبدیل کند.

در هر ساختمانی متناسب با نوع کاربری ساختمان و مواردی از این دست انرژی به میزان متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه شود این است که بخشی از انرژی به دلایل مختلفی در این ساختمان‌ها هدر می‌رود. پیدا کردن مسیر هدر رفت انرژی و پس از آن مسدود کردن این مسیر راهی است که به مصرف درست انرژی کمک بسیاری می‌کند و از طرفی دیگر هزینه‌های مربوطه را نیز کاهش می‌دهد.

در و پنجره‌های قدیمی راهی برای هدر رفتن انرژی

در و پنجره‌های قدیمی که آنچنان استاندارد نیستند؛ می‌توانند زمینه‌ساز هدر رفتن انرژی باشند. این در و پنجره‌ها که عموما تک جداره هستند و حتی هنگامی که کاملا بسته می‌شوند درز پنجره برای عبور هوا فضا دارد. شاید گمان کنید تعویض این در و پپنجره‌های قدیمی هزینه‌ی زیادی را با خود به همراه داشته باشد، اما لازم است بدانید این تعویض برای شما یک بار هزینه دارد و در صورت داشتن یک انتخاب درست تا مدت‌ها خیالتان از بابیت تعویض یا تعمیر در و پنجره راحت خواهد بود.

در و پنجره‌های قدیمی می‌توانند شما را هم درگیر هزینه‌های تعمیر و نگهداشت کنند و هم باعث مصرف بیشتر انرژی و پیرو آن صرفه هزینه بیشتر برای این انرژی می‌شوند. بنابراین باید به دنبال یک تعویض به صرفه باشید.

پروفیل یو پی وی سی، مقاوم و باکیفیت

پیش از این راجع به طول عمر بالای درو پنجره دو جداره یو پی وی سی صحبت کردیم. خوب است بدانید این محصول بخشی از مقاومت و پایداری خود را مدیون پروفیل در و پنجره‌ای است که در ساختار این محصول استفاده می‌شود. پروفیل یو پی وی سی در برابر تغییرات آب و هوایی، تابش مستقیم نور خورشید، باد و باران، ضربه، گرما و سرما، برخی ذرات و آلودگی‌ها و ... دچار تغییر رنگ و شکل نخواهد شد و پایداری ویژه‌ای از خود نشان می‌دهد. همین پایداری باعث می‌شود تا در و پنجره‌های شما مدت زمان طولانی ظاهر و کارایی خود را مثل روز اول حفظ کنند.

از طرفی دیگر   پنجره یو پی وی سی عایق دماست و مانع جابه‌جایی سرما و گرما می‌شود. یکی دیگر از جذابیت‌های این پروفیل امکان طراحی و ساخت انواع پنجره‌ها است که به سبب ساختار مناسب این محصول به‌دست می‌آید. پروفیلی سبک که اجازه می‌دهد تا مدل‌های مختلف در و پنجره طراحی و ساخته شوند و همچنین امکان نصب دو یا سه لایه شیشه با ضخامت‌های مختلف را برای انواع در و پنجره‌ها فراهم می‌سازد و در تشکیل عایقی قوی عملکرد خوبی خواهد داشت.

قیمت پنجره دو جداره وابسته به قیمت اجزای تشکیل دهنده‌ی آن است. بنابراین قیمت پروفیل می‌تواند بر هزینه نهایی تاثیر ویژه‌ای داشته باشد. پروفیل یو پی وی سی را می‌توان جزو مواد اولیه به‌صرفه نیز دانست. به سبب تناسب بین کارایی این محصول، طول عمر و ... می‌توان گفت این بخش به مناسب بودن قیمت پنجره دو جداره کمک خوبی می‌کند.

البته لازم است بدانید شناخت پروفیل باکیفیت کار آسانی نیست و باید به یک تامین کننده و تولید کننده‌ی حرفه‌ای و خوش‌نام اعتماد کنید تا محصول با کیفیتی را داشته باشید. از میان تامین‌کنندگان خوش‌نام بازار می‌توان به هافمن اشاره کرد. پروفیل هافمن با سال‌ها تجربه توانسته محصولی مرغوب را روانه‌ی بازار کند و به یکی از پرچمداران این بازار تبدیل شود.

 

 

کپی