اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

گونه خطرناک دلتا از رگ گردن به شما نزدیک‌تر

گونه خطرناک دلتا از رگ گردن به شما نزدیک‌تر

یوگنی کوماروفسکی، پزشک و ویروس شناس در روسیه در مورد ویژگی خطرناک ویروس کرونا و سویه "دلتا" مقاله‌ای را چاپ کرده است.

دکتر یوگنی کوماروفسکی، پزشک و ویروس شناس در روسیه اظهار داشت که سویه "دلتا" برخلاف سایر جهش ها، در دوز عفونی کمتری باعث بیماری می شود. کوماروفسکی نوشت: " از نظر تئوری، دلتا می تواند روند شدیدتری از بیماری ایجاد کند، زیرا ذرات ویروسی کمتری برای اینکه فرد به این بیماری دچار شود وجود دارد.

به گفته وی، امروز هیچ اطلاعات موثقی مبنی بر اینکه این سویه تهدیدی جدی برای خردسالان است، وجود ندارد. وی گفت: "هیچ کار علمی وجود ندارد که ادعا کند دوره" دلتا "در کودکان شدیدتر از سایر انواع کووید است."

کوماروفسکی تأکید کرد که هیچ روش خاصی برای محافظت از کودکان در برابر این سویه وجود ندارد. دکتر یادآور شد که والدین باید به طور منظم آپارتمان را تهویه کنند و از مواد ضد عفونی استفاده کنند و از مکان های شلوغ پرهیز کنند. وی برای جلوگیری از مراجعه به پزشک، به بزرگترها توصیه کرد که مواد غذایی یا کالاهای تحویل داده شده به خانه هایشان را سفارش دهند و کمتر از خانه بیرون بروند.

گفتنی است، دلتا نامی است که برای گونه‌ B.۱.۶۱۷.۲ ویروس سارس-کوو-۲ انتخاب شده است که منشا آن از هند بوده است. اولین مورد ابتلا به این نوع از ویروس در دسامبر ۲۰۲۰ مشاهده شد و پس از آن به سرعت گسترش یافت. سازمان بهداشت جهانی این گونه جدید را "سریع‌ترین" نوع ویروس اعلام کرده است./ اسپوتنیک

چگونه از گونه دلتا پیشگیری کنیم؟

گونه دلتا ۶۷ درصد مسری‌تر از سایر گونه‌های کرونا

چگونه از تاخت و تاز گسترده گونه دلتا جلوگیری کنیم؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید
 
 
 
 
 
 
 
کپی