اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

انیمیشنی که تکنیک و روایت بی نظیری دارد

انیمیشنی که تکنیک و روایت بی نظیری دارد
هانی حسینی نویسنده و کارگردان تئاتر

انیمیشن لوکا Luca یکی از انیمیشن‌های بسیار خوب است که به گروه سنی کودک و نوجوان پیشنهاد می‌کنم تا آن را ببینند. این انیمیشن که محصول مشترک شرکت پیکسار و والت دیزنی است هم به لحاظ تکنیک و هم روایت بسیار کار بی‌نظیری است.

 چرا که در دادن حس اعتماد به نفس و استقلال به کودکان این انیمیشن بسیار درخشان است. این انیمیشن کلی حرف دارد و به بچه‌ها یاد می‌دهد که اگر بخواهند کاری انجام دهند، چگونه به صورت مستقل انجام دهند و در جست‌وجوی رؤیاهایشان چه مسیری را طی کنند و چه تجربه‌ای را کسب کنند که این بسیار مهم است.فیلم یک هدف‌گذاری خاص دارد و آن دستیابی به آن رؤیا که تمام انرژی‌شان را می‌گذارند تا به آن برسند. فیلمی است که خیلی درخشان به آن پرداخته شده است.
داستان انیمیشن لوکا در منطقه‌ای ساحلی در ایتالیا و در روزهای گرم تابستان اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی این انیمیشن، همان لوکاست که به همراه دوست صمیمی‌اش، آلبرتو، در حقیقت موجودات دریایی هستند که اگرچه روی زمین با هیبت انسانی ظاهر می‌شوند اما در درون آب، شبیه ماهی هستند. این دو شخصیت اصلی در موقعیت‌های مختلف انسانی قرار می‌گیرند و در این مسیر با دختر انسانی نیز دوست می‌شوند. تفاوت‌ها و تجربه‌های آن‌ها داستان انیمیشن را می‌سازد.

کپی