اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

المپیک توکیو| برنامه کامل روز پنجم مسابقات/ روز شلوغ نمایندگان ایران

المپیک توکیو| برنامه کامل روز پنجم مسابقات/ روز شلوغ نمایندگان ایران

نمایندگان کشورمان شلوغ ترین روز را در المپیک توکیو انتظار می کشند و ورزشکاران در هفت رشته برابر حریفان جهان صف آرایی کنند.

 ششمین روز بازی های المپیک توکیو فردا با والیبال ایران در مرحله مقدماتی برابر تیم کانادا در ورزشگاه آریاک آرنا از ساعت ۹:۰۰ صبح به وقت محلی و ۴:۳۰ به وقت تهران آغاز می شود که این دیدار سرنوشت ساز است و در صورت پیروزی ایران در سومین دیدار به دور دوم صعود می کند. والیبالست ها در ۲ دیدار لهستان و ونزوئلا  توانست برابر رقیبان قدرتمند به برتری دست یابند.

بدمینتون 

ثریا آقایی، عضو تیم ملی بدمینتون ایران، با پیروزی در اولین بازی خود در المپیک توکیو، اولین برد تاریخ المپیک ورزش ایران در این رشته را کسب کرد و فردا در ادامه مرحله مقدماتی برابر حریفی از چین و نفر هشتم جهان به میدان می رود. بدمینتون بعد از ۱۳ سال توانست در این دوره از بازی ها سهمیه المپیک کسب کند. این دیدار در ورزشگاه ماساشینو فورست ساعت ۱۱ به وقت توکیو و ۶:۳۰ به وقت تهران آغاز می شود.

شمشیربازی

سومین مین دیدار ایران در این روز به شمشیربازان اختصاص دارد که سابریست ها با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمدرهبری و محمد فتوحی ساعت ۱۱:۲۵ به وقت محلی و ۶:۵۵ به وقت تهران در سالن ماکوهاری مسه برابر حریفان حاضر می شوند. شمشیربازی در بخش انفرادی ناکام ماند.

بسکتبال و نبرد سخت برابر مدعی قهرمانی المپیک

چهارمین دیدار نمایندگان ایران  در رقابت های گروهی به بسکتبال اختصاص دارد که دومین بازی آن برابر آمریکا است. این دیدار ساعت ۱۳:۴۰ به وقت توکیو و  ۹:۱۰ دقیقه به وقت تهران در سالن چند منظور ورزشگاه سایتاما آرنا برگزار می شود.تیم‌های آمریکا، ایران، فرانسه و جمهوری چک در یک گروه قرار دارند و تیم ملی آمریکا که یکی از بخت‌های مسلم کسب مدال طلا محسوب می‌شد، در نخستین دیدار خود با نتیجه ۷۶ بر ۸۳ در مقابل تیم فرانسه شکست خورد.

تیم ملی بسکتبال آمریکا ۱۵ عنوان قهرمانی المپیک و کسب مدال طلا را در کارنامه خود دارند. این اولین شکست تیم ملی بسکتبال آمریکا از زمان المپیک آتن در سال ۲۰۰۴ است که در مرحله نیمه نهایی رخ داد. با این شکست فشار بر تیم آمریکا اکنون برای صعود به مرحله بعدی افزایش یافته است و ملی پوشان آمریکایی باید در مقابل ایران به پیروزی برسند.ملی پوشان بسکتبال ایران هم آغاز خوبی نداشتند و در نخستین دیدار خود در مقابل جمهوری چک با نتیجه ۷۸ بر ۸۴ مغلوب شدند.

دوچرخه‌سواری

سعید صفرزاده پیش از این در ماده استقامت جاده درفاصله ۱۰۳ کیلومتری تا خط پایان از دسته اصلی جاماند و فردا در تایم تریل انفرادی از ساعت ساعت 14 به وقت محلی و 9:30 به وقت تهران رکاب می زند.

تیروکمان

میلاد وزیری تنها نماینده ایران در تیروکمان ساعت ۱۶:۳۰ به وقت محلی و ۱۲: ۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه یومنوشیما به مصاف کمانداری از آمریکا می رود. وزیری در پایان مرحله مقدماتی رقابت‌های المپیک توکیو با ۶۲۹ امتیاز از بین ۶۴ کماندار شرکت کننده در جایگاه ششصت و سوم قرار گرفت.

بوکس در انتظار شکست طلسم ۱۷ سال حضور بدون کسب مدال 

دانیال شه‌بخش بوکسور وزن ۵۷ کیلوگرم ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، در نخستین مبارزه خود (مرحله یک شانزدهم) به مصاف "محمد حاموت" از مراکش رفت که با نتیجه  ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت. این بوکسور مراکشی سابقه قهرمانی در قاره آفریقا را داشت.

شه بخش روز چهارشنبه در دور دوم رقابت‌های بوکس المپیک توکیو باید برابر لازارو آلوارز از کوبا و دارنده سه مدال طلا و ۲ نقره جهان و ۲ برنز المپیک به روی رینگ برود. در صورت راه یابی به فینال و کسب مدال طلسم ۱۷ دوره حضور بدون مدال ایران در المپیک شکسته می شود.

این دیدار ساعت ۱۸:۳۶ به وقت توکیو در ریوگوکو کوکوگیکان برگزار می شود./ فارس

کپی