اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

رسید ساز بانکی، شگرد کلاهبردار30 میلیاردی

رسید ساز بانکی، شگرد کلاهبردار30 میلیاردی

سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری تبهکاری که با ارائه رسید جعلی بانکی، 30 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "شهرام سلطانی" در تشریح این خبر اظهار کرد: بهمن ماه سال گذشته پرونده ای مبنی بر کلاهبرداری با استفاده از اپلیکیشن های رسید ساز بانکی به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و  تیمی از کارآگاهان بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.
وی عنوان کرد: در بررسی اولیه مشخص شد متهم با ادعای خرید کالا از شاکی، رسید پرداخت وجه را به وی ارسال کرده است و مال باخته پس از تحویل کالا متوجه شده است که مبلغی به حساب وی واریز نشده و رسید ارسالی به تلفن همراهش جعلی بوده است.
سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ادامه داد: در چند عملیات پیچیده پلیسی کارآگاهان موفق شدند متهم را در مخفیگاهش، دستگیر و برای ادامه بررسی های پلیسی به پایگاه ششم این پلیس انتقال دادند.
این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم به 15 فقره کلاهبرداری به همین شیوه معترف و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 30 میلیارد ریال برآورد کرده اند.
سرهنگ سلطانی به شناسایی 15 مال باخته در این رابطه اشاره کرد و گفت:  پس از تحقیقات پلیسی متهم با دستور قضائی روانه زندان شد.

 

 

 

کپی