اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جانباز «عباس مقدسی»

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جانباز «عباس مقدسی»

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر دیروز با حضور در منزل جانباز ۷۰ درصد «عباس مقدسی» با این جانباز گرانقدر و خانواده او دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با جانباز ۷۰ درصد عباس مقدسی، ضمن تقدیر از همسر و خانواده او اظهار داشت: جنگ تحمیلی در نگاه عموم تمام شده است اما در خانواده جانبازان عزیز ما به‌خصوص جانبازان قطع نخاعی و ۷۰ درصد انگار هنوز جنگ تمام نشده است. درحقیقت ارزش خود جانباز یک‌ طرف، ارزش خانواده و همسران جانبازان که پرستاری از جانباز و تربیت فرزندان را عهده‌دار شده‌اند نیز کمتر از جانبازان نیست.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به نگاه دنیا طلبانه برخی افراد به جانبازان و خانواده این عزیزان عنوان کرد: یک عده نگاهی دنیایی به زندگی دارند درصورتی که ما برای این دنیا ساخته نشده‌ایم. ما برای عالم دیگری ساخته شده‌ایم که خداوند در قرآن بشارت آن را داده است. بستر رسیدن به عالم جاویدان آخرت همین دنیا و کار شهدا، جانبازان و خانواده ایشان از جنس کار‌های آن دنیایی است و آن کسی که باید ببیند و پاداش دهد، می‌بیند.

وی در ادامه خطاب به فرزندان این جانباز گرانقدر گفت: شاید نسل امروز درک نکنند که پدران شما چه کار بزرگی انجام دادند اما یقین بدانید اگر پدران شما نبودند عراق بخش‌هایی از کشور را به اشغال خود درآورده بود. ارزش پدران شما و کاری که انجام دادند آنقدر عظمت دارد که با حرف آن‌هایی که بعضا نگاه کوتاه و کوچکی دارند، از بین نمی‌رود.

اوحدی همچنین در خصوص اشتغال فرزندان جانبازان عنوان کرد: کم‌ترین حق فرزندان شهدا و جانبازان داشتن شغل است. ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران همه تلاش خود را در این زمینه انجام داده و تا استخدام کامل فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد که قانون مکلف کرده است، تلاش خود را ادامه می‌دهیم. در دیداری هم که با حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی رئیس جمهور منتخب داشتیم، مسئله اشتغال این عزیزان را از مسائل مهم جامعه ایثارگری مطرح کردم و او هم تأکید کرد اشتغال فرزندان جامعه ایثارگری از نخستین مسائلی است که پیگیری خواهد کرد.

در این دیدار «حمیدرضا مومنی ازندریانی»، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و جانباز گرانقدر۷۰ درصد «منصور نم‌نم»، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را همراهی کردند. همچنین جانبازان عباس مقدسی و منصور نم‌نم به بیان خاطراتی از جنگ تحمیلی و اردو‌های ورزشی مختلفی که با هم گذرانده بودند، پرداختند.

دفاع‌پرس/

کپی