اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

وزیر ورزش: به دنبال همکاری‌های بیشتر ورزشی با ژاپن هستیم

وزیر ورزش: به دنبال همکاری‌های بیشتر ورزشی با ژاپن هستیم

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سطح روابط ایران و ژاپن به خصوص در بخش ورزشی گفت: به دنبال ارتقا توسعه روابط ورزشی و تحکیم آن هستیم.

نمایشگاه ایران زیبا عصر امروز (دوشنبه) به وقت محلی با حضور مقامات ارشد ورزشی ایران و وزیر فرهنگ، ورزش و علوم ژاپن به طور رسمی در توکیو گشایش یافت. در این نمایشگاه آثاری از  فرهنگ، هنر و صنایع دستی ایران در محل سفارت برای علاقه ‌مندان به نمایش گذاشته شد.

هاگیودا وزیر فرهنگ علوم و ورزش و جوانان ژاپن، تاکاهاشی مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه، ساساکارا رییس بنیاد ژاپن، یاماگی وا معاون گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن، تاکه یی شهردار میناتو و شیمورا رییس جاتا (رییس سازمان شرکت‌های گردشگری ژاپن)، احمد سفیر پاکستان در ژاپن و مالون رییس دانشگاه سازمان ملل در آیین افتتاحیه حضور یافتند.

این نمایشگاه تا ۱۵ مردادماه برپاست. قرار بود این نمایشگاه در دانشگاه موساشینو  در توکیو برپا شود که به دلیل کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سفارت گشایش یافت.

«مسعود سلطانی‌فر» در این مراسم گفت: از برگزاری این نمایشگاه با همکاری سفارت ایران تشکر می‌کنم. ایران جزو کشورهای برتر جهان از نظر تمدنی، اقلیمی و آثار فرهنگی است و نمایشگاه ایران زیبا هم با هدف معرفی بیشتر ایران برگزار شد تا زمینه ساز افزایش توسعه روابط و همکاری بین دو کشور شود.

وزیر ورزش اظهار داشت: همچنین با توجه به سطح روابط بین ایران و ژاپن  و همکاری ورزشی به دنبال ارتقای توسعه آن و تحکیم روابط هستیم./ ایرنا

کپی