اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

برپایی نمایشگاه ١٠ روزه ایران زیبا در ژاپن

برپایی نمایشگاه ١٠ روزه ایران زیبا در ژاپن

نمایشگاه «ایران زیبا» پنجم مردادماه و در پنجمین روز از آغاز بازی‌های المپیک به میزبانی ژاپن در سفارت ایران در توکیو گشایش می‌یابد.

 این نمایشگاه به منظور معرفی هنرهای سنتی، میراث فرهنگی، طبیعی و مستند ایران با عنوان ایران زیبا در حاشیه المپیک از ۵ تا ۱۵ مرداد ماه و به مدت ( ۱۰ روز) در محل سفارت ایران در توکیو برگزار می شود.

این نمایشگاه با حضور مقامات ارشد ورزشی ایران و توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک و رییس کمیته ملی المپیک ژاپن گشایش یافته و در آن از تابلوفرش المپیک هنر دست هنرمند ایرانی، رونمایی می شود.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.
ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مر ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. حال از ۴۴ سهمیه انفرادی، ۳۴ نماینده ( ۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار به المپیک می‌روند. با این حال کاروان ستارگان ایران‌زمین به دلیل دوپینگ نماینده کاراته و آسیب دیدگی پریسا جهانفکریان در وزنه برداری دو سهمیه را از دست داده و از این رو، ایران با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو می شود.

/ایرنا


 

کپی