اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

28 مبل تختخواب شو جدید و شیک

28 مبل تختخواب شو جدید و شیک

بسیاری آپارتمان‌ها در شهرهای بزرگ دارای متراژ کمی هستند و مدیریت فضای داخلی در آن‌ها در زمان چیدمان و خرید وسایل دکوراسیون بسیار اهمیت دارد.

مبل تختخواب‌شو؛ شیک، مدرن و کمجا

بسیاری آپارتمان‌ها در شهرهای بزرگ دارای متراژ کمی هستند و مدیریت فضای داخلی در آن‌ها در زمان چیدمان و خرید وسایل دکوراسیون بسیار اهمیت دارد. مبل تختخواب‌شو راهکاری عالی برای اینگونه فضاها است. این مبل‌ها ها از مکانیزم‌های خاصی برخوردار هستند که به کمک آن‌ها می‌توانند هم کارایی مبل را داشته باشند و هم تختخواب. مبل تختخواب‌شو برای خانه‌های کوچک، اتاق کودکان و نوجوانان، افراد مجرد و دانشجو بسیار مناسب است.

 

مزایای استفاده از مبل تختخواب‌شو

در بسیاری از خانه‌ها کوچکی فضاهای داخلی، مانعی برای استفاده از یک ست مبلمان کلاسیک یا استیل است. از سوی دیگر جای کافی برای وجود همزمان مبل و تخت در این فضاها وجود ندارد. در چنین مواقعی مبل تختخواب ‌شو، راهکاری بی‌نظیر است.

حتی در خانه‌های بزرگ هم وقتی نوبت به اتاق خواب کودکان می‌رسد، استفاده همزمان از تخت و مبلمان در اتاق کوچک، بخش زیادی از فضای اتاق را اشغال می‌کند و مبل تختخواب‌شو بهترین انتخاب خواهد بود. در ادامه با برخی از مزایای استفاده از این نوع مبلمان آشنا می‌شویم:

·      قابلیت استفاده در فضاهای مختلف: برخی از مدیران و کارمندان شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی مجبور هستند شب را در همان فضا به استراحت بپردازند. مبل تختخواب‌شو بهترین انتخاب برای این افراد است. از مبل تختخواب‌شو در اتاق خواب، اتاق نشمین و هر نوع فضای داخلی، متناسب با کارایی آن می‌توان استفاده کرد.

·      استفاده از فوم طبی: در ساخت بسیاری از مبل‌های تختخواب‌شو از فوم‌های طبی استفاده می‌شود که اصول ارگونومیک در آن‌ها رعایت شده است و از بروز بیماری و آسیب در ناحیه کمر و ستون فقرات جلوگیری می‌کنند.

·      جابه‌جایی آسان: جابه‌جایی مبل تختخواب‌شو بسیار راحت است و می‌توانید آن را در مواقع ضروری به ست مبلمان منزل خود اضافه کنید یا در فضاهایی دیگر بگذارید.

·      تشک قابل تعویض: تشک در بسیاری از مدل‌های مبل تختخواب‌شو قابل تعویض است و اگر از جنس، راحتی یا طرح آن رضایت نداشته باشید می‌توانید آن را تعویض کنید.

 

 

---

نکات مهم در هنگام خرید مبل تختخواب ‌شو

هریک از انواع مبل تختخواب‌شو مکانیزم‌های مختلفی برای تبدیل به تخت و جمع شدن دارند. همچنین در ساخت آن‌ها از متریال‌های متنوعی استفاده می‌شود. این مبل‌ها طرح‌ها، رنگ‌ها و ابعاد مختلفی نیز دارند؛ بنابراین بهتر از پیش از خرید و هنگام خرید این نوع از مبل به این نکات دقت کنید:

·      کاربرد مبل تختخواب‌شو: قبل از خرید مبل تختخواب‌شو تصمیم بگیرید قرار است آن را در کدام فضا و چه جایی از منزل قرار دهید و کارایی آن دقیقا با فضای مورد نظر هماهنگی دارد یا نه؟

·      جنس، طرح و بافت پارچه: انتخاب جنس، بافت و طرح پارچه به این علت اهمیت دارد که باید مناسب هر دو کاربرد مبل و تخت در مبل تختخواب‌شو باشد. یعنی هم زیبایی یک مبل را داشته باشد و هم راحتی یک تخت.

·      کیفیت رویه‌کوبی: رویه‌کوبی مبل تختخواب‌شو باید به‌گونه‌ای باشد که بیشترین راحتی را هم در زمان نشستن و هم دراز کشیدن فراهم کند. پس بهتر است تمام سطح مبل، پوشیده از تشک و پارچه باشد.

·      مکانیزم تختخواب‌شو: حتما در زمان خرید، مکانیزم تبدیل مبل تختخواب‌شو به تخت را امتحان کنید تا مراحل تبدیل آن آسان باشد.

 

 

---

مبل تختخواب‌شو بهتر است یا تخت دو ‌نفره؟

تصمیم برای خرید مبل تختخواب‌شو یا تخت دو نفره به عوامل گوناگونی مانند: تفاوت قیمت مبل تختخواب‌شو و قیمت تخت خواب دو نفره، تفاوت کارایی این دو و ابعاد آن‌ها بستگی دارد. دلیل اصلی استقبال خانواده‌ها از مبل تختخواب‌شو، استفاده بهینه از فضای خانه و برطرف کردن دو نیاز به‌طور همزمان است. ما نباید از یاد ببریم که این نوع از مبل، مناسب هر فضایی نیست و تختخواب دو نفره نیز همچنان طرفداران بسیاری دارد.

از نظر تفاوت قیمت نیز باید بگوییم هر دو این محصولات دارای دامنه قیمت گسترده‌ای هستند؛ اما متوسط قیمت مبل تختخواب‌شو کمتر از قیمت انواع تختخواب دو نفره است. در بازار ایران انواع تخت‌های چوبی، ام‌دی‌اف، فلزی و پارچه‌ای دو نفره را می‌توانید با حداقل قیمت 2 میلیون و 500 هزار تومان بخرید و این مبلغ به حداکثر 50 میلیون تومان در مورد تختخواب‌های هوشمند می‌رسد. دامنه قیمت مبل تختخواب‌شو نیز از حدود 1 میلیون و 800 هزار تومان تا 22 میلیون تومان است.

 

---

مبل تختخواب‌شو را از کجا بخرم؟

مبل تختخواب‌شو یکی از انواع مدرن و زیبای مبلمان است که به‌طور مداوم بر طرفداران و خریداران آن افزوده می‌شود. این نوع از مبل باید از نظر کیفیت ساخت و متریال به گونه‌ای باشد که در زمان باز و بسته شدن به‌هیچ‌وجه آسیب نبیند. بنابراین بهتر است آن را از مراکز و فروشگاه‌های تخصصی مبلمان بخرید. پیشنهاد ما به شما فروشگاه مبلمان و دکوراسیون ایران دکور است.

فروشگاه ایران دکور هر دو امکان خرید حضوری و اینترنتی انواع مبلمان، تخت، میز و صندلی و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی فضاهای خانگی، اداری و تجاری را فراهم کرده است. با ایران دکور، خریدی مطمئن و تخصصی را تجربه کنید.

کپی