اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

گوترش خواستار محاکمه عاملان انفجار در شهرک صدر بغداد شد

گوترش خواستار محاکمه عاملان انفجار در شهرک صدر بغداد شد

آنتونیو گوتریش دبیرکل سازمان ملل امروز سه شنبه انفجار دیروز در بازار شهرک صدر بغداد پایتخت عراق را محکوم کرد و خواستار محاکمه عاملان این انفجار شد.

به گزارش رسانه های گروهی، گوتریش با صدور بیانیه ای گفت: این حمله مرگبار در آستانه عید قربان به همه ما یادآور می شود که آفت تروریسم حد و مرز نمی شناسد.

گوتریش بر لزوم محاکمه عادلانه هر چه سریع تر عوامل این جنایت تاکید کرد.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کال نیروهای مسلح دیروز دوشنبه به دنبال وقوع انفجار یاد شده یک نشست فوق العاده با حضور فرماندهان نظامی و مقامات بلندپایه امنیتی و اطلاعاتی عراق برگزار کرد.

در همین رابطه، گروه تروریستی داعش مسؤولیت انفجار انتحاری در شهرک صدر واقع در شرق بغداد را که ۳۵ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت، برعهده گرفت.

در بیانیه‌ای منسوب به داعش که در صفحات و سایت‌های وابسته به این گروه تروریستی منتشر شده، آمده است: عامل انتحاری به نام ابوحمزه خودش را در میان تجمع شیعیان در شهرک صدر منفجر کرد.

در پی این انفجار «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دستور بازداشت فرمانده پلیس مسؤول حوزه استحفاظی مذکور و انجام تحقیقات در رابطه با این حمله را صادر کرد.

الکاظمی امروز  سه‌شنبه بعد از نشست فوق‌العاده در پی انفجار شهرک صدر دستور توزیع مجدد مسؤولیت و اختیارات بخش‌های نیروهای امنیتی در بغداد را صادر کرد./ ایرنا

کپی