اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

برق ادارات پرمصرف جیرفت ۷۴ بار قطع شد

برق ادارات پرمصرف جیرفت ۷۴ بار قطع شد

مدیر امور برق جیرفت از انجام پایش روزانه، مستمر و هوشمند ادارات این شهرستان خبر داد و گفت که از ابتدای شروع پیک اوج مصرف) تابستانه تاکنون ۷۴ بار برق ادارات پرمصرف شهرستان قطع شده است.

غلامعباس انجم شعاع روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پایش نحوه مصرف ادارات به صورت نرم افزاری انجام می شود گفت: ادارات پرمصرف در ابتدا تذکر دریافت می کنند و در صورت بی توجهی برق آنها قطع می شود.

وی اضافه کرد که برق برخی ادارات در بازه زمانی اعلام شده چندبار قطع شده است.

انجم شعاع با بیان اینکه بیشترین مصرف در مشترکان خانگی ا تفاق می ا فتد اظهارداشت: اما باتوجه به اهمیت مدیریت مصرف برق، نحوه مصرف در ادارات نیز به صورت مستمر پایش می شود تا در زمینه مصرف برق ادارات نیز شاهد مصرف بی رویه نباشیم.

به گفته وی در نتیجه پایش روزانه ادارات دولتی در جیرفت ۱۱۲ دستگاه تذکر مصرف هشدار را دریافت کرده اند.

مدیر امور برق جیرفت ساعات کاری ادارات را با توجه به گرمای هوا ساعت۷ تا ۱۳ اعلام کرد و گفت: ساعت اداری بانک ها ۱۳/۳۰ دقیقه تعیین شده است و پس از این ساعات فقط اتاق نگهبانی و سرور(تجهیزات رایانه ای) می توانند از برق استفاده کنند لذا دیگر فضاهای اداری در ساعات غیراداری حق استفاده از برق را ندارند.

عبور مصرف برق از مرز هشدار

مدیر امور برق جیرفت بیشترین میزان مصرف برق را در بخش خانگی با سهم ۵۷ درصد اعلام و تاکید کرد: طی چند هفته گذشته مصرف برق شهرستان از مرز هشدار گذشته و وارد محدوده قرمز مصرف شده بود.

وی افزود: با ابلاغ اداری ضرورت رعایت مصرف برق در ادارات توسط استانداری و پایش مداوم میزان مصرف برق و همکاری مشترکان، مصرف از مرز قرمز به مرز هشدار کاهش پیدا کرد.

انجم شعاع با اشاره به اینکه عمده مشترکان پرمصرف برق در بخش خانگی هستند از آنان خواست که نحوه مصرف را بویژه در اوج بار مصرف ( ساعت ۱۲ تا ۱۸) مدیریت کنند.

وی تصریح کرد: تنظیم درجه کولرگازی روی  ۲۵ درجه‌، استفاده از دور کُند کولرهای آبی، استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی در ساعات های اوج مصرف را راهکار موثر کاهش مصرف خواند.

انجم شعاع با بیان اینکه امسال تابستانی گرم پیش رو داریم اظهار داشت: استفاده از نور طبیعی در طول روز و خاموش کردن لامپ های اضافه نیز می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش مصرف برق مشترکان داشته باشد.

مدیر امور برق جیرفت گفت: مردم هرگونه مصرف نامتعارف را به شماره ۱۲۱ یا از طریق اپلیکیشن برق من اطلاع دهند.

انجم شعاع تصریح کرد: مردم همچنین هرگونه قطعی برق منزل را براحتی از طریق اپلیکیشن برق من اطلاع دهند و دیگر نیاز به شماره گیری تلفن های واحد اتفاقات نیست.

کشف ۳ دستگاه ماینر

مدیر امور برق جیرفت همچنین از کشف و ضبط سه دستگاه ماینر (استخراج رمز ارز) در این شهرستان توسط کارکنان این اداره خبر داد.

وی گفت: باهدف شناسایی مصارف غیرمجاز برق و مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز بازرسان منطقه برق جیرفت موفق به شناسایی این دستگاه ها در مناطق مختلف این شهرستان شدند.

انجم شعاع اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از سامانه ۱۲۱ مرکز فوریت‌های برق به بازرسان این شرکت اطلاع دهند تا به سرعت نسبت به جمع‌آوری این دستگاه ها اقدام شود./ایرنا

کپی