اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ورود اوقاف برای تامین مسکن ارزان قیمت در زنجان

ورود اوقاف برای تامین مسکن ارزان قیمت در زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: مجموعه اوقاف با داشتن ظرفیت های متعددی همچون اراضی در اختیار و محقق کردن نیت واقفان، جهت تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار محروم و عموم مردم ورود کرده است.

حجت الاسلام مختار کرمی شامگاه دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث ۵۲ واحد مسکونی در طارم افزود: یکی از وظایف اوقاف براساس قانون و مقررات، توسعه اقتصادی، ایجاد شغل و توسعه کشاورزی است چون اوقاف دارای املاک متعددی است و اراضی زیادی را در سطح کشور در اختیار دارد.

وی به ورود اوقاف برای تامین مسکن برای اقشار محروم و عموم مردم در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا توافقاتی با دستگاههای اجرایی همچون بیناد مسکن و مجموعه راه و شهرسازی انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به آغاز عملیات اجرایی احداث ۵۲ واحد مسکونی در طارم اشاره کرد و گفت: در این شهرستان چندین قطعه زمین در اختیار اوقاف بود که به صورت متروکه مانده بود، این وضعیت از سوی مردم مورد سوال واقع می شد، ما در جهت بهره بردای از این زمین ها آنها را جهت احداث مسکن اختصاص دادیم و این پروژه قرار است در چهار فاز طی ۲ سال با اعتبار ۳۱ میلیارد تومان اجرا شود.

حجت الاسلام کرمی افزود: در این راستا در شهرهای قیدار و ابهر نیز طی توافق با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرح هایی در معرض اجرا داریم.

به گزارش ایرنا در زمان حاضر شمار موقوفه‌های استان زنجان ۲ هزارو ۸۰۰ مورد است که این موقوفه ها بالغ بر ۳۱ هزار رقبه را شامل می‌شود. /ایرنا

کپی