اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بیش از ۱۱۰ هزار تن گندم در استان قزوین خریداری شد

بیش از ۱۱۰ هزار تن گندم در استان قزوین خریداری شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان در طرح خرید تضمینی خریداری شده است.

مجید اسماعیلی افزود: کار خرید تضمینی گندم در مناطقی که محصول آنها در حال برداشت است، همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امسال ۲۴ مرکز خرید تضمینی گندم کار خریداری این محصول را از کشاورزان استان قزوین برعهده داشتند، افزود: مراکزی که گندم در آنها در حال برداشت است همچنان به فعالیت می پردازند.

این مسوول گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی ها موجب کم شدن تولید محصول شده در سال زراعی جاری شده با این وجود جهاد کشاورزی قزوین همه توان خود را برای پیشبرد مناسب طرح خرید تضمینی گندم به کار گرفته است و با تمهیدات اندیشده شده و ذخایر مناسب، هیچ نگرانی و دغدغه ای بابت تامین آرد نانوایی ها در طی سال وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: گندم های خریداری شده در سیلوهای استان ذخیره سازی شده و برای تبدیل به آرد و مصارف نان در طی سال به مرور مورد استفاده قرار می گیرد.

اسماعیلی از کشاورزان خواست تا گندم خود را پس از برداشت تحویل مراکز خرید تضمینی دهند و خاطرنشان کرد: خروج هرگونه بار گندم از استان ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

در سال زراعی جاری ۱۵۳ هزار هکتار از مزارع استان قزوین به زیر کشت گندم رفته بود./ایرنا


 

کپی