اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

مجوزی برای افزایش ظرفیت اتوبوس‌ها در تعطیلات ۶ روزه نداده ایم

مجوزی برای افزایش ظرفیت اتوبوس‌ها در تعطیلات ۶ روزه نداده ایم

یک مقام مسئول گفت: مجوزی برای افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل بین شهری در تعطیلات ۶ روزه تهران و البرز نداده ایم.

داریوش باقر جوان مدیر کل دفتر حمل و  نقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفته که برای قطع زنجیره کرونا از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز شود، گفت: سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ مجوزی برای افزایش ظرفیت ناوگان حمل ونقل جاده ای ارائه نکرده است.

او ادامه داد: به تمامی مسافران در این بخش اعلام می کنیم که از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و اگر به پایانه ای مراجعه کنند و بلیت نباشد شوکه نشوند چراکه ما هیچ مجوزی برای افزایش تعداد جابه جایی ها نداریم.

مسافرگیری بین راهی ممنوع/ با راننده خاطی برخورد می کنیم
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری با اشاره به اینکه با توجه به تعطیلات این چند روزه نظارت های خود را بر تمامی سفرهای برون شهری و ظرفیت اتوبوس ها توسط گشت های خود تشدید کرده ایم، گفت: با همکاری پلیس راهور اگر راننده ای در طول مسیر تخلف کند و اقدام به سوار کردن مسافر بین راه کند با راننده خاطی برخورد و به شرکت حمل ونقلی این تخلف ابلاغ می شود.

باقر جوان بیان کرد: به هیچ عنوان اجازه سوار شدن مسافران کرونایی را به ناوگان بخش حمل و نقلی نمی دهیم و تمامی مسافران از سامانه ای که برای این بخش طراحی شده بود استعلام می شوند.

او بیان کرد: حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ ناوگان اتوبوس بین شهری در حال فعالیت هستند که ظرفیت آنها در مقایسه با سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است و هیچ راننده و یا شرکت حمل ونقل مسافری حق سوار کردن بیش از ظرفیت ندارند.

بر اساس این گزارش تمامی ادارات استان‌های تهران و استان البرز  از فردا سه شنبه ۲۹ تیرماه تا روز یکشنبه هفته آینده (سوم مرداد) ماه تعطیل است  و از سوی دیگر  تردد و خروج  تمامی خودرو‌های بومی و غیر بومی از  این استان‌ها ممنوع بوده است. اما همین که خبر تعطیلی استان‌های تهران و البرز منتشر شد، شاهد تکمیل شدن ظرفیت تمامی ناوگان حمل و نقلی از جمله اتوبوس، قطار و هواپیما بودیم.

این در حالی است که طبق پیگیری‌های صورت گرفته هیچ کدام از ناوگان حمل و نقلی از جمله بخش هوایی، جاده‌ای و ریلی مصوبه‌ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر توقف فعالیت‌ها دریافت نکرده‌اند و فعالیت حوزه حمل و نقل عمومی کشور  همانند روز‌های قبل است.

براساس این گزارش با دریافت گزارش‌های میدانی هم اکنون ظرفیت بسیاری از مسیر‌ها از جمله مشهد، تبریز و کیش  در همان دقایق اولیه پس از اعلام خبر تعطیلی تهران و البرز تکمیل شده و هیچ  بلیتی هم برای سایر روز‌های تعطیل پیدا نمی‌شود.

/ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی