اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

اسبقیان: وزارت ورزش نقش مهمی در افزایش بودجه فدراسیون جانبازان داشت

اسبقیان: وزارت ورزش نقش مهمی در افزایش بودجه فدراسیون جانبازان داشت

رییس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین گفت: وزارت ورزش با تدبیر خود بودجه فدراسیون را چند برابر کرد تا مشکلی برای اردوها و برنامه‌های فدراسیون ایجاد نشود.

مجمع عمومی و سالانه فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به ریاست مهدی علی نژاد و با حضور سید محمد شروین اسبقیان برگزار شد و در آن مسائل مختلفی مانند بودجه فدراسیون، اردوها، اعزام ورزشکاران به بازی های پارالمپیک و تقویم سال ۱۴۰۰ به  بحث و بررسی گذاشته شد.

«سیدمحمد شروین اسبقیان» پس از پایان این مجمع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی فدراسیون برگزاری منظم اردوها است و در شرایط کرونا تلاش داریم فدراسیون را به شکلی اداره کنیم که در برگزاری اردوهای ورزشکاران پارالمپیکی مشکلی نداشته باشیم. همچنین بودجه بندی به گونه‌ای است که در برگزاری اردوها و پرداخت حقوق پرسنل مشکل خاصی نداشته باشیم.

اسبقیان با اشاره به کمک وزارت ورزش و جوانان در افزایش بودجه فدراسیون گفت: شرایط اقتصادی به گونه ای است که تامین بودجه ورزش و اعزام ها سخت شده اما وزارت‌خانه در این زمینه کمک زیادی به ما کرد و بودجه فدراسیون نسبت به سال ۱۳۹۸ بیش از دوبرابر شده است. همچنین برای آماده سازی ورزشکاران جهت حضور در پارالمپیک توکیو کمک‌های خوبی نیز از کمیته ملی پارالمپیک دریافت کردیم.

وی با اشاره به اقدامات کمیته ملی پارالمپیک در زمینه رفع دغدغه ورزشکاران عنوان کرد: یکی از اقدامات خوب کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش واکسیناسیون ورزشکاران اعزامی به توکیو بود که سبب شد ورزشکاران و خانواده های آنها استرسی برای حضور در اردوهای آماده سازی نداشته باشند.

وی در پایان در خصوص انتقاد هادی رضایی به مهدی علی نژاد در خصوص بودجه فدراسیون مبنی بر این که اگر بودجه جانبازان و معلولان در سال جاری بیش از دو برابر هم شود، باز هم جوابگو نیست، افزود: بودجه فدراسیون بیش از دو برابر شده اما تنها منبع درآمد نباید بودجه وزارت ورزش و جوانان باشد. ما خود نیز باید درآمدزایی داشته باشیم. سال‌های پیش فدراسیون درآمدزایی لازم را داشت اما متاسفانه به خاطر شیوع ویروس کرونا بسیاری از منابع درآمد ما تعطیل شد. در تلاشیم تا درآمد لازم را برای فدراسیون کسب کنیم تا در اعزام و برنامه ها مشکلی پیش نیاید./ ایرنا

کپی