اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

ورود بنیاد برکت برای حل مشکل آب خوزستان

ورود بنیاد برکت برای حل مشکل آب خوزستان

با ورود سریع بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام، مشکل آب شرب ۴۷۱ روستا در ۱۲ شهرستان خوزستان به زودی حل خواهد شد.

امروز تفاهم نامه‌ای امضا شد که بر اساس آن، بنیاد برکت، حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در مدت کوتاهی در بخش تامین آب شرب این استان سرمایه گذاری می‌کند.

در همین زمینه استاندار خوزستان هم گفت: مشکل آب روستا‌های خوزستان حداکثر ظرف یک هفته حل می‌شود. آقای سلیمانی دشتکی افزود: حدود ۴۵ میلیارد تومان ستاد اجرایی فرمان امام و ۱۰۰ میلیارد تومان هم دولت برای حل این مشکلات اختصاص دادند. استاندار خوزستان گفت: یکی از مناطقی که سریعا رسیدگی می‌کنیم، منصوریه شادگان است.

سلیمانی دشتکی در ارتباط با بخش خبری مشروح ۱۳ شبکه خبر همچنین گفت: به دلیل کاهش شدید بارندگی در سال جاری زراعی و کاهش ۱۰ میلیارد متر مکعبی آب‌های پشت سد‌های استان خوزستان، شاهد کم آبی در زمینه‌های شرب، کشاورزی، دام و حق آبه محیط زیست در استان هستیم. وی همچنین از افزایش ورود آب به هور العظیم خبر داد.

استاندار خوزستان گفت: آبرسانی با تانکر و حل برخی مشکلات جزئی شبکه‌های آبرسانی در شهر‌ها و روستا‌ها یکی از راهکار‌های رفع مشکل کم آبی است.

در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به خوزستان، تفاهم‌نامه آبرسانی به ۴۷۱ روستای تنش‌زا در استان با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال میان این بنیاد و آبفای خوزستان به امضا رسید.

آبرسانی به ۴۷۱ روستای دارای تنش آبی در خوزستان


امیرحسین مدنی در این سفر همچنین پروژه آبرسانی به ۷۰ خانوار روستای چای عوفی از توابع شهرستان رامشیر در استان خوزستان را افتتاح کرد.


مدیرعامل بنیاد برکت درباره تفاهم‌نامه آبرسانی به روستاهای تنش‌زا در استان خوزستان گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه و در مدت ۹ ماه، به ۴۷۱ روستای واقع در مناطق تنش‌زا و بحرانی ۱۳ شهرستان استان آبرسانی می‌شود.


وی شهرستان‌های شادگان، اهواز، دشت آزادگان، باوی، حمیدیه، باغملک، رامشیر، شوش، ماهشهر، هویزه، هندیجان و اندیمشک را از جمله نقاط هدف این تفاهم‌نامه ذکر کرد.


مدنی ارزش این تفاهم‌نامه را 1500 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: تمرکز اصلی تفاهم‌نامه بر تامین لوله آب است. ضمن این‌که تانکرهای مورد نیاز برای آبرسانی به مناطق دارای تنش آبی نیز از سوی بنیاد برکت تامین خواهد شد.


مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه به نوعی بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه مرتبط با پروژه‌های عمرانی در یک استان به شکل متمرکز در حوزه آبرسانی به‌شمار می‌رود.


وی درباره دیگر اقدامات بنیاد برکت در حوزه آبرسانی در استان خوزستان اظهار کرد: بنیاد پیش از این نیز به میزان ۵۰۰ میلیارد ریال در حوزه آبرسانی در خوزستان سرمایه‌گذاری مستقیم کرده است.


مدنی درباره جزئیات افتتاح پروژه آبرسانی به ۷۰ خانوار روستای چای عوفی در رامشیر نیز بیان کرد: این پروژه شامل ۷ کیلومتر خط انتقال و  ۵ کیلومتر شبکه توزیع و تجهیزات الکترومکانیکال است و برای بهره‌برداری از آن ۳۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به نهضت آبرسانی این بنیاد در کشور گفت: تا پایان سال گذشته یک‌هزار و ۶۷۷ روستا تحت پوشش فعالیت‌های آبرسانی بنیاد قرار داشتند که از این تعداد، یک‌هزار و ۱۱۵ روستا از آب آشامیدنی بهره‌مند شده‌اند.


وی ادامه داد: بنیاد برکت در سال جاری نیز ۵۰۰ روستای دیگر را به عنوان اهداف جدید آبرسانی در نظر گرفته بود که با امضای تفاهم‌نامه جدید و تحت پوشش قرار گرفتن ۴۷۱ روستای دیگر در استان خوزستان، مجموع روستاهای هدف آبرسانی بنیاد در سال جاری به ۹۷۱ روستا رسید.

/شبکه خبر

 

ورود بنیاد برکت برای حل مشکل آب خوزستان

ورود بنیاد برکت برای حل مشکل آب خوزستان

کپی