اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

انهدام باند راهزنان مسلح در تهران

انهدام باند راهزنان مسلح در تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند 8 نفره سرقت احشام خبر داد.

به گزارش ایران انلاین ،سردار علیرضا لطفی  گفت:  11 اردیبهشت امسال گزارش سرقت مسلحانه از دامداری در جاده چرم شهر به کاراگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت اعلام شد.
وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته شاکی گفت،  ساعت23:30 شب حادثه به همراه یکی از کارگران دامداری ام مشغول آبیاری زمین های زراعی در همان حوالی بودیم که  6 مرد با چهره های پوشیده در حالیکه اسلحه شکاری بدست داشتند داخل دامداری شده و با تهدید و ایجاد ضرب و جرح دست و پای ما را بستند و ۴۰۰ رأس گوسفند را سرقت کردند.
وی ادامه داد: بعد از سرقت متواری شده و ساعتی بعد با تقلای زیاد من و کارگرانم دست و پایمان را باز کردیم، موضوع را بلافاصله به پلیس و اهالی روستا خبر دادیم و با پیگیری رد احشام سرقت شده را در ۵ کیلومتری دامداری پیدا کردیم که ۵۰ رأس از احشام بر اثر تشنگی و حمله تلف شده بودند.
لطفی افزود: بدنبال اعلام این شکایت تحقیقات از سوی کاراگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت ادامه یافت و با اقدامات پلیسی شبانه روزی، کارآگاهان دریافتند یکی از کارگران قدیمی دامداری به نام «حامد» در این سرقت نقش دارد، درنهایت با تحقیقات پلیسی مخفیگاه حامد شناسایی و در یک عملیات ضربتی حامد و ۸ عضو دیگر باند دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی فاتب گفت: در  بازرسی از مخفیگاه های این متهمان علاوه بر کشف هشت رأس گوساله مسروقه، 3 دستگاه موتورسیکلت سرقتی و دو قبضه سلاح شکاری نیز کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان اضافه کرد: در بازجویی های به عمل آمده از متهمان، ضمن اعتراف صریح به مشارکت و همدستی در سرقت از دامداری شاکی و آزار و اذیت یکی از  کارگران به چندین فقره سرقت احشام در مناطق مختلف  شهرستان های پیشوا و ورامین نیز اعتراف کردند و در بررسی های بعمل آمده تمامی اعضای باند دارای سوابق کیفری از جمله سرقت احشام هستند و تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم احتمالی اعضای این باند ادامه دارد.

کپی