اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

درگیری مسلحانه در اردوگاه عین الحلوه در جنوب لبنان

درگیری مسلحانه در اردوگاه عین الحلوه در جنوب لبنان

رسانه‌های لبنانی از وقوع یک درگیری مسلحانه در اردوگاه عین الحلوه ویژه پناهجویان فلسطینی واقع در جنوب این کشور با نارنجک‌های دستی و زخمی شدن سه تن خبر دادند.

سایت النشره لبنان اعلام کرد که بامداد امروز (یکشنبه) در نزدیکی مسجد النور در اردوگاه عین الحلوه که پناهجویان فلسطینی در آن اقامت دارند، درگیری مسلحانه‌ای با استفاده از نارنجک‌های دستی شکل گرفت که برای حدود یک ساعت ادامه داشت و در نهایت گروه‌های فلسطینی آن را متوقف کردند.

به گفته برخی منابع فلسطینی، این درگیری شخصی میان یکی از نیروهای امنیت ملی فلسطین و یکی از فعالان اسلام‌گرا در نزدیکی مسجد النور آغاز شد اما در ادامه به درگیری با نیروهای حفاظتی مسجد وابسته به جنبش اسلامی مجاهد به ریاست شیخ جمال خطاب تبدیل شده و در اثر آن سه تن زخمی شده و تعدادی از خانه‌ها، مغازه‌ها و خودروهای موجود در خیابان مسجد آسیب دیدند.

سایت النشره در ادامه اعلام کرد: شیخ خطاب، گروه‌های اسلامی، فرماندهان جنبش فتح و امنیت ملی فورا برای توقف درگیری وارد عمل شده و نشستی در مسجد النور با حضور نمایندگانی از گروه‌های ملی فلسطین و گروه‌های اسلام‌گرا برگزار کردند که در نتیجه آن با بازگشت آرامش و توقف هر گونه اقدام تحریک‌آمیزی پیش از عید قربان موافقت شد.

سایت لبنان۲۴ نیز گزارش داد: در حالی که رایزنی‌ها برای بازگرداندن شرایط اردوگاه عین الحلوه به حالت عادی، آغاز تحقیقات درباره علل وقوع این درگیری، بررسی و ارزیابی خسارات وارده و خاموش کردن آتش تنش در داخل اردوگاه ادامه دارند، آرامش محتاطانه‌ای در اطراف اردوگاه عین الحلوه برقرار شده است./ ایسنا

کپی