اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تبریک «حسین انتظامی» برای دریافت جایزه بزرگ کن

تبریک «حسین انتظامی» برای دریافت جایزه بزرگ کن

«حسین انتظامی»، رئیس سازمان سینمایی پس از کسب جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن برای فیلم «قهرمان»، این موفقیت را به «اصغر فرهادی» تبریک گفت.

حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی برای موفقیت اصغر فرهادی نوشت: ‏درخشش در ‎جشنواره فیلم کن، بار دیگر توانایی‌های ‎سینمای ایران را به رخ کشید. تبریک به ‎اصغر فرهادی و همکارانش و با آرزوی اعتلای فرهنگ و هنر ایران.

کانون کارگردانان سینمای ایران نیز موفقیت اصغر فرهادی در جشنواره کن را در پیامی تبریک گفت.
در متن این پیام آمده است: آقای فرهادی عزیز دریافت جایزه بزرگ‌ هیات‌ داوران‌ جشنواره کن را به شما و عوامل فیلم قهرمان تبریک می گوئیم.
در این روزهای سخت و دشوار برای مردم و سینمای ایران، خبر موفقیت فیلم شما در جشنواره کن باعث خوشحالی و افتخار است.

مراسم اختتامیه هفتادوچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن پس از ۱۲ روز شامگاه شنبه (۲۶ تیر) در سالن گرند لومیر برگزار شد و برندگان بخش رقابتی این جشنواره اعلام شدند. از بین ۲۴ فیلمی که در این بخش رقابت می‌کردند، نخل طلای امسال به فیلم تایتان ساخته جولیا دوکرنا کارگردان و فیلمنامه‌نویس ۳۷ ساله فرانسوی رسید، فیلم قهرمان از اصغر فرهادی و محفظه شماره ۶ یوهو کاسمانین به طور مشترک جایزه بزرگ جشنواره را گرفتند و جایزه هیات داوران هم مشترکا به دو فیلم مموریا ساخته آپیچاتپونگ ویراستاکول و زانوی احد از نداو لاپید اهدا شد.

در شاخه بازیگری، کلب لندری جونز برای فیلم نیترام برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد و رنیت رانسوه برای بازی در فیلم بدترین آدم جهان جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد. همچنین، لئوس کاراکس برای موزیکال آنت برنده جایزه بهترین کارگردان این دوره جشنواره کن شد و ریوسوکی هاماگوچی برای فیلم ماشینم را بران جایزه بهترین فیلمنامه را به خانه برد.

جایزه دوربین طلایی به فیلم  ورینا ساخته آنتونتا کوشیانوویچ اهدا شد و فیلم همه گاوهای دنیا نخل طلای بهترین فیلم کوتاه را گرفت.

جشنواره کن ۲۰۲۱ که قرار بود از ۱۱ تا ۲۲ مه (۲۱ اردیبهشت تا ۱ خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود، به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد و سرانجام پس از نزدیک به دو ماه از ۶ تا ۱۷ ژوئیه (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار شد./ایرنا

بیشتر بخوانید

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه کن چه گفت؟

کپی