اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

اعتراف به 100 فقره سرقت تجهیزات مخابراتی

اعتراف به 100 فقره سرقت تجهیزات مخابراتی

فرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای تجهیزات سایت های مخابراتی به 100 فقره سرقت در استان های "مازندران و گلستان" خبر داد

سردار" مرتضی میرزایی" با اعلام این خبر، بیان داشت : در پی وقوع چندین فقره سرقت از دکل و سایت های اپراتور همراه اول و ایرانسل در سطح استان مازندران، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با توجه به نوع و شیوه سرقت و پراکندگی محل وقوع جرم به این نتیجه رسیدند، احتمالا ارتکاب جرم به صورت باندی و یا از سوی سارق حرفه ای صورت می پذیرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات اطلاعاتی و فنی پلیس آگاهی برای شناسایی سارق یا سارقان ، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از چند روز کار پلیسی سرانجام رد یک سارق حرفه ای کابل و تجهیزات مخابراتی را در یکی از مناطق روستایی شهرستان ساری که از کارکنان اخراجی شرکت مخابرات بوده، شناسایی کردند.

سردار میرزایی، اظهار داشت : ماموران با هماهنگی قضائی و اقدامات ویژه پلیسی این فرد را مورد تعقیب ومراقبت قرار دادند و وی را حین سرقت از یکی از سایت های اپراتور همراه اول در شهرستان نکا دستگیر کردند.

وی افزود: متهم که پس از سرقت تجهیزات مخابراتی اعم از باتری، سیم مسی و متعلقات سایت های اپراتور های تلفن همراه در سطح استان مازندران و شهرستان های استان گلستان، اموال مسروقه را به یک مالخرضایعاتی فروش می رسانده، در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به 100 فقره سرقت از سایت های همراه اول اقرار کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و دستگیری مالخر دراین پرونده خبر داد و افزود: در بازرسی از مغازه ضایعاتی این فرد مقادیر زیادی اموال مسروقه کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شدند.#پلیس

کپی