اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

شاهین‌طبع: ماموریتم در تیم‌ملی بسکتبال تقریبا تمام شده است/ تهیه کنندگان صدا و سیما به نوعی کاسبی راه انداخته ند

شاهین‌طبع: ماموریتم در تیم‌ملی بسکتبال تقریبا تمام شده است/ تهیه کنندگان صدا و سیما به نوعی کاسبی راه انداخته ند

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: ماموریتم در تیم‌ملی تقریبا تمام شده و در این مدت باقیمانده تا بازی‌های المپیک باید به فکر به وجود آوردن همبستگی و اتحاد باشیم.

«مهران شاهین طبع» روز شنبه در مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال اظهار داشت: موفقیت‌های خوبی از جمله نایب قهرمانی بازی های آسیایی، صعود به جام جهانی و کسب مجوز حضور در المپیک در این سه‌ سال و نیم بدست آوردیم. از کسانی که ما را در این راه کمک کردند، تشکر می‌کنیم. حتی از کسانی که کم گذاشتند و منتقد ما بودند هم تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: فدراسیون بسکتبال در این مدت همواره پشت تیم ملی بود. اگر اتحاد داشته باشیم، می‌توانیم به همه چیز برسیم. بازی‌های تدارکاتی همیشه به بالا بردن کیفیت تیم کمک کرد. با بازی‌هایی که برگزار کردیم، به دنبال نزدیک‌تر شدن به تیم‌های المپیکی بودیم. تلاش کردیم در مدت باقی مانده با ثبات حرکت کنیم. به طور قطع از اردوها راضی نیستیم. شاید برخی از مشکلات فنی قابل تغییر نباشد. یک سری ایرادات باید به مرور حل شود.

سرمربی تیم‌ملی بسکتبال در مورد وضعیت دورگه‌های تیم ملی گفت: در هیچ جایی از دنیا، موضوع دورگه‌ها مطرح نمی‌شود چرا که این کلمه تبعیض نژادی است. بازیکنان ایرانی زیادی در خارج از کشور هستند که ما اسم دورگه را روی آن‌ها نمی‌گذاریم. کدام بازیکن ما در دسته اول آلمان بازی می کند؟ تیم ملی خیریه نیست و این موضوع درست نیست که بازیکنی با ۱۰ سال سابقه بازی حتما باید در تیم ملی حضور داشته باشد.

شاهین‌طبع ادامه داد: چرا در مورد مربیان خارجی انتقاد نمی‌کنید؟ موضوع دورگه‌ها که در رسانه های مختلف مطرح می‌شود، به تیم ملی نیز کشیده شده است. باید شایسته سالار باشیم و به آن اهمیت بدهیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال تصریح کرد: ماموریت من در تیم‌ملی تقریبا تمام شده و باید در این مدت باقیمانده اتحاد و همبستگی را برای موفقیت تیم ملی به وجود آوریم. به «رامین طباطبائی» رییس فدراسیون بسکتبال پیشنهاد دادم که تیم جوانان را به کاپ آسیا بفرستید تا در آینده به کمک بسکتبال ایران بیایند، اما این کار انجام نشد.

چرا کسی در تلویزیون صحبت می‌کند که به سرمربی تیم ملی فحاشی می‌کند؟

وی ادامه داد: چین ۳۰ میلیون دلار هزینه کرد، اما نتوانست به جام جهانی صعود کند. چرا در این خصوص چیزی نمی‌نویسید؟ کار را باید تخصصی دنبال کنیم و به شرافت کاری اهمیت بدهیم. باید بدانیم ظرفیت ما چقدر است. چرا بازیکنان تیم ملی وقتی به اسپانیا می‌روند، باید یک ساعت به بالا خیره شوند. حمایت‌ها باید بیشتر شود. چرا باید رسانه ای که به من توهین می کند، در رادیو و تلویزیون تریبون داشته باشد؟ تهیه کنندگان صدا و سیما چه کسانی هستند؟ آنها هر چند وقت یکبار عوض می‌شوند و به نوعی کاسبی راه انداخته اند. چرا کسی در تلویزیون صحبت می‌کند که به سرمربی تیم ملی فحاشی می‌کند؟ نباید غریبه پرست نباشیم و به خودمان آسیب وارد کنیم.

طبق تقویم کمیته اجرایی مسابقات المپیک، تیم ایران باید در اولین دیدار خود در تاریخ ۳ مردادماه به مصاف چک برود. تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود در روز ۵ مرداد مقابل آمریکا قرار می‌گیرد و در بازی سوم در روز ۸ مرداد باید به مصاف فرانسه برود.

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک توکیو اول مرداد ۱۴۰۰ در توکیو آغاز می‌شود./ ایرنا

کپی