اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
معاون رییس جمهوری :

اقدامات دولت، استان فارس را از بن بست اقتصادی رها کرده است

اقدامات دولت، استان فارس را از بن بست اقتصادی رها کرده است

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: اقدامات دولت تدبیر و امید طی هشت سال گذشته تاکنون به ویژه در زمینه ارتقاء اقتصاد و اجرای پروژه‌های عظیم ملی و پایدار کمک کرده که این استان از بن بست اقتصادی رهایی یابد.

حسینعلی امیری، روز جمعه در جریان سفر به شیراز در دیدار با استاندار فارس افزود: دولت طی این سال‌ها نگاه ویژه‌ای به استان فارس داشته و بودجه این استان در سال جاری را با افزایش ۲۴۱ درصدی نسبت به سال گذشته به تصویب رسانده است.

وی ادامه داد: دولت در زمینه محرومیت‌زدایی و کارهای عمرانی نیز گام‌های موثر و بلندی برداشته که تحولات چشمگیری را در این استان رقم زده است.
او اظهار داشت: اینکه برخی بیان می‌کنند که نگاه دولت فقط به بیرون و برجام بود کم لطفی و ظلم به تمام مدیران است چرا که دولت در جهت رفع مسائل و مشکلات داخل کشور و بهره گیری از ظرفیت‌ها  قابلیت های داخلی گام‌های مهمی برداشته و در این زمینه جلسات مستمر و موثری را برگزار کرده است.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی تا به امروز در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی با تهدیدهایی مختلفی مواجه بوده که به ویژه در حوزه اقتصادی این تهدیدها طی سال‌های اخیر از سوی دشمن بسیار تشدید شد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری افزود: دولت دونالد ترامپ طی چهار سال فعالیت خود شدیدترین تحریم‌ها را علیه کشورمان اعمال کرد اما نتوانست در عزم راسخ نظام، دولت و مردم خللی ایجاد کند.

دستاوردهای دولت در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی فارس ستودنی است
استاندار فارس هم، دستاوردهای دولت و نظام در اجرای طرح‌های بزرگ اقتصاد مقاومتی در این استان را ستودنی دانست و گفت: به رغم وجود مشکلات اقتصادی در کشور، دولت نظر مساعدی به استان فارس داشته که افزایش ۲۴۱ درصدی بودجه این استان نسبت به سال ۹۹ گویای این مطلب است.
عنایت‌الله رحیمی افزود: این افزایش بودجه کمک خواهد کرد که بسیاری از پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام استان به سرانجام برسد.
وی، از پیگیری‌ها و تلاش‌هایی که آیت‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، مجمع نمایندگان فارس، مدیران ارشد استان و روحانیون با تعامل و همدلی در جهت ارتقاء جایگاه استان فارس در کشور انجام داده‌اند و در دست انجام دارند نیز قدردانی کرد.
او اظهار داشت: طی این سال‌های اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی متعددی در استان در دستور کار قرار گرفته که می‌کوشیم بسیاری از این پروژه ها به سرانجام برسد و تعدادی هم به علت گستردگی و بزرگ و ملی بودن در دولت آینده به بهره برداری خواهد رسید./ایرنا

 

کپی