اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس جمهوری سه طرح عمرانی بندر نوشهر را افتتاح کرد

رئیس جمهوری سه طرح عمرانی بندر نوشهر را افتتاح کرد

سه طرح سرمایه‌گذاری عمرانی منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر امروز پنجشنبه همزمان با دیگر طرح‌های بندری و دریایی کشور با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری افتتاح شد.

رئیس جمهوری امروز همزمان ۱۶ طرح بندری و دریایی را در استان های هرمزگان ، خوزستان ، بوشهر و مازندران به ارزش حدود ۶ هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال و ۸۷.۹ میلیون یورو از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی و منابع بانکی و همچنین بیش از ۳۸۲ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی مربوط به سازمان بنادر و دریانوردی را افتتاح کرد.

از این تعداد طرح ها ، هفت طرح مربوط به بنادر امیرآباد و نوشهر در استان مازندران بوده است.

طرح افتتاح شده در بندر نوشهر شامل سامانه دوربین مدار بسته و حفاظت الکترونیکی ، ریل گذاری اسکله های جنوبی برای استفاده جرثقیل های بکرا و اجرای محوطه کانتینری و ساختمان باشگاه ملوانان در منطقه ویژه اقتصادی این بندر بوده است.

حجم سرمایه گذاری برای اجرای کامل این طرح ها ۳۷۷ میلیارد ریال اعلام شده است که از سوی دولت تامین و پرداخت شد و با بهره برداری از آنها ۳۵ نفر مشغول کار شدند.

از زمان آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ تاکنون بنا به گزارش های رسمی حدود ۲۰۶ میلیارد تومان برای اجرای طرح های زیرساختی در بندر نوشهر هزینه شد.

بندر نوشهر به مساحت حدود ۴۰ هکتار درحال حاضر دارای ۹ پست اسکله تجاری و خدماتی است و یکی از نزدیک ترین بنادر به پایتخت کشور است .

استان مازندران به دلیل دارا بودن سه بندر ، مهم ترین استان ساحلی کشور محسوب می شود که نقش اساسی در زمینه صادرات و واردات دارد. بندرنوشهر نیز به عنوان قدیمی ترین بندر مازندران از دیرباز سهم ویژه و استراتژیکی در زمینه درآمدزایی، فرصت های شغلی و سرمایه گذاری داشته است./ایرنا 

کپی