اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
به دستور رییس‌جمهوری

۳۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در چهارمحال و بختیاری بهره‌‎برداری شد

۳۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در چهارمحال و بختیاری بهره‌‎برداری شد

۳۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه ۲۴ تیر همزمان با بهره‌برداری از ۳۲۱ کیلومتر طرح راهسازی در ۱۷ استان کشور در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رییس‌جمهوری بهره‌برداری شد.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در حاشیه این آیین در خصوص این طرح‌ها گفت: کنارگذر شمالی شهرکرد، قسمت سفیددشت به فرادنبه در بزرگراه شهرکرد به بروجن و قسمتی از محور بروجن به لردگان از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود که اعتبار هزینه شده هر سه طرح ۴۰۶ میلیارد تومان است.

حسین‌علی مقصودی افزود: محور بروجن به لردگان به طول ۱۶ کیلومتر و  بهره‌برداری از باند دوم محور شهرکرد به بروجن در محدوده سفیددشت به فرادنبه به طول ۱۲ کیلومتر  تاثیر مهمی در افزایش بزرگراه های استان دارد.

وی تصریح کرد: افتتاح کنارگذر شمالی شهرکرد به طول هفت کیلومتر از دیگر طرح‌های افتتاحی امروز است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۹ آغاز شد و برای بهره‌برداری از آن ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اقدامات قابل توجهی در حوزه راهسازی استان در طول هشت سال اخیر در استان شکل گرفت، افزود: این عملکرد در افزایش طول بزرگراه‌های استان قابل توجه است.

مقصودی از ۲ برابر شدن طول بزرگراه‌های استان در طول هشت سال گذشته خبر داد و گفت: تا پایان دولت دهم ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده بود که این میزان تا پایان دولت دوازدهم به ۲۹۶ کیلومتر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۲۷۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۵۸ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۷۱ کیلومتر راه روستایی است./ایرنا


 

کپی