اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

صندوق توسعه صنایع دریایی ۱۳ هزارمیلیارد ریال در ۸ سال گذشته پرداخت کرد

صندوق توسعه صنایع دریایی ۱۳ هزارمیلیارد ریال در ۸ سال گذشته پرداخت کرد

شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران اعلام کرد: میزان تسهیلات تصویب شده صندوق توسعه صنایع دریایی به بخش صنایع دریایی کشور در هشت سال دولت تدبیر و امید ۸۲۲ مورد و به مبلغ ۱۲ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال رسید.

میزان تسهیلات تصویب شده صندوق توسعه صنایع دریایی به بخش صنایع دریایی کشور در هشت ساله دولت تدبیر و امید ۸۲۲ مورد و به مبلغ ۱۲ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال بوده است.

بنابر این گزارش تاکنون ۶۴۵ مورد از این تسهیلات به مبلغ ۴ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل مصوب و از این میزان مصوبات بانکی تاکنون در حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

همچنین تعداد تسهیلات تصویب شده صندوق در سال گذشته ۱۱۲ فقره و تسهیلات مصوب شده بانکی ۸۲ مورد بوده است. در این سال ۱۴۱ فقره تسهیلات در صندوق مورد بررسی قرار گرفت.

یادآوری می شود که از این میزان تسهیلات طی چهار سال گذشته ۴۱۲ فقره تسهیلات کم‌ بهره به مشاغل خرد دریایی و به مبلغ ۵۳۲ میلیارد ریال پرداخت شده که ضمن تثبیت حدود ۹۵۰ شغل، باعث اشتغال‌زایی بیش از ۶۰۰ نفر در حوزه دریا شده است.

همچنین صندوق توسعه صنایع دریایی علاوه بر کمک به اشتغال‌زایی در مناطق محروم، ضمن همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و با تشکیل دوره های آموزشی مرتبط با دریا، نسبت به آموزش و ارتقای نیروی کار دریایی در استان‌های ساحلی با تشکیل ۱۶ دوره آموزشی برای حدود ۳۰۰ نفر اقدام کرده است./ایرنا

کپی