اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

واحد آلاینده محیط زیست در رودسر گیلان جریمه شد

واحد آلاینده محیط زیست در رودسر گیلان جریمه شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر از محکومیت یک واحد آلاینده محیط زیست به جزای نقدی خبر داد .

علی محمد پور  افزود: برای صاحب این واحد آلاینده که موجب آلودگی هوا و مزاحمت بهداشتی ساکنان مجاور شده بود اخطاریه زیست محیطی ابلاغ شد و پس از صدور اخطاریه زیست محیطی ، بعلت عدم تمکین صاحب واحد، پرونده حقوقی واحد فوق تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد.

وی ادامه داد : متخلف ، در مراجع قضایی به استناد ماده ی ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و بند ۲ ماده ۳ قانون وصول برخی در آمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین، متهم ، به جزای نقدی در حق دولت محکوم  شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر افزود: با توجه به کنترل و پایش مستمر کارشناسان این اداره از جاده ها و معابر عمومی شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه پسماند، پس از مستندسازی، اخطاریه‌های لازم برای پاک سازی و رفع مشکل داده می‌شود و مدیر مربوطه در صورت عدم تمکین به مفاد اخطاریه به دادگاه معرفی خواهد شد.

همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر پیش تر از  جریمه ۸۰ میلیون ریالی برای یک فرد آلوده‌ کننده محیط زیست این شهرستان استان گیلان خبر داده بود.

محمدپور بیان کرد: یکی از ساکنان رحیم آباد رودسر که از طریق دفع غیر اصولی فاضلاب دامی باعث آلودگی و مزاحمت بهداشتی ساکنان مجاور شده بود با حکم قضایی به پرداخت هشتاد میلیون ریال جریمه در حق دولت محکوم شد.

در اردیبهشت سال گذشته نیز یک شهردار و چهار دهیار در شهرستان رودسر به ‌دلیل تخلفات محیط زیستی به حبس و انجام خدمات عمومی محکوم شدند؛ چهار دهیار در شهرستان رودسر به‌علت انباشت پسماند در معابر عمومی و فضای باز حوزه استحفاظی خود و همچنین یک شهردار بدلیل دفن غیر اصولی پسماند به دادگاه معرفی و محکوم شدند.

شهرستان رودسر در ۱۰۰ کیلومتری رشت در شرق گیلان واقع شده است و از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته‌کوه‌های البرز، از خاور به رامسر و از باختر به املش و لنگرود منتهی می‌شود./ایرنا 

کپی