اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

نظامیان صهیونیست ۴۰ دانشجوی فلسطینی را دستگیر کردند

نظامیان صهیونیست ۴۰ دانشجوی فلسطینی را دستگیر کردند

نظامیان رژیم صهیونیستی ۴۰ دانشجوی فلسطینی دانشگاه «بیرزیت» در کرانه باختری را دستگیر کردند.

منابع رسانه‌ای منطقه امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که نظامیان صهیونیست دیروز ده‌ها دانشجوی دانشگاه بیرزیت را هنگام سفر و حضور در روستای «ترمسعیا» در شمال شرقی «رام الله» دستگیر کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد که به دنبال تلاش‌های اطلاعاتی نظامیان اسرائیلی، سرویس امنیت عمومی و پلیس مرزی در روستای ترمسعیا، ده‌ها نفر از فعالان دانشجویی حامی «جنبش حماس» در دانشگاه بیرزیت دستگیر شدند.

در این بیانیه آمده است که دانشجویان دستگیر شده تحویل سرویس‌های امنیتی اسرائیل شدند.

منابع محلی نیز در روستای ترمسعیا گفتند که این دانشجویان برای همبستگی و حمایت از «منتصر شلبی» به دیدار خانواده وی رفته بودند، فردی که نظامیان صهیونیست چند روز پیش خانه وی را تخریب کردند.

منتصر شبلی چندی پیش یک صهیونیست افراطی را با شلیک گلوله به هلاکت رسانده بود.

این منابع افزودند که شمار دانشجویان دستگیر شده نزدیک به ۴۰ نفر بوده است.

دانشگاه بیرزیت نیز اعلام کرد که با نگرانی پیگیر موضوع بازداشت گروهی از دانشجویان این دانشگاه در ورودی روستای ترمسعیا جایی که نظامیان صهیونیست به آنها حمله کردند، خواهد بود.

در بیانیه این دانشگاه آمده است که سیاست‌های اتخاذ شده از سوی رژیم صهیونیستی نقض همه قوانین و هنجارهای بین‌المللی است که حقوق و آزادی‌های دانشجویان را برای تجمع و اعتراض تضمین کرده است.

یک سازمان حقوق بشری در فلسطین اشغالی خرداد گذشته در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی دو هفته، یک هزار و ۷۰۰ فلسطینی را دستگیر کرده است.

«سازمان شرایط اضطراری عربی» در گزارش خود آورده بود که طی دو هفته، یک هزار و ۷۰۰ فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی دستگیر و حقوق ۳۰ فلسطینی نیز نقض شده است.
بر اساس این گزارش، موج دستگیری و سرکوب فلسطینیان در اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است و به صورت میانگین روزانه بیش از ۱۰۰ فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی دستگیر می‌شوند.
این گزارش افزود، صهیونیست‌ها همچنین در ۷۲ مورد به منازل فلسطینیان، ۱۲۸ مورد به خودروهای آنان و در ۷ مورد نیز به مغازها و مراکز کسب و کار آن ها تعرض کردند.  / ایرنا

کپی