اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

توزیع داروهای بیماران کرونائی در داروخانه هلال احمر

توزیع داروهای بیماران کرونائی در داروخانه هلال احمر

توزیع داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی در داروخانه هلال احمر ادامه دارد.

 با اتخاذ تدابیر اندیشیده شده و نیز پیش بینی کمبودهای احتمالی، داروخانه هلال احمر اقدام به تأمین مقادیر مناسبی از داروهای بیماران کرونائی کرده که در طی روزهای اخیر علیرغم ایجاد کمبودهای مقطعی در سایر داروخانه‌های دولتی، داروخانه های هلال احمر با تمام قوت اقدام به توزیع این داروهای حیاتی در بین بیماران کرونائی کرده است.

لازم به ذکر است طی چند روز گذشته داروخانه مرکزی هلال احمر به عنوان تنها داروخانه مرجع داروهای کرونائی اقدام به توزیع داروی رمدسیویر کرده است؛ به طوری که خدمات رسانی به بیماران بعضاً تا نزدیک به نیمه شب ادامه یافته است.

شایان ذکر است تأمین داروهای بیماران خاص برای بیماران کرونایی با تعامل مناسب با سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت کماکان ادامه دارد و همکاری و هماهنگی های لازم با سازمان غذا و دارو در این زمینه صورت پذیرفته است.

داروخانه‌های هلال احمر به دلیل ویژگی‌هایی از جمله وجود نیروهای مجرب و متعهد، کنترل و نظارت دقیق و همچنین تأمین و توزیع به موقع و مطمئن داروهای مورد نیاز بیماران و از سویی به واسطه توزیع داروهای خاص با کیفیت مناسب و همچنین داروهای پرونده ای از جایگاه و اهمیت انکار ناپذیری در نظام توزیع دارو برخوردار هستند و اکثر داروهایی که در این داروخانه ها عرضه می شود، تحت پوشش بیمه‌های جاری کشور هستند.

/فارس

کپی