اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

دانشگاه علوم پزشکی ایران تنها شعبه برگزاری انتخابات سازمان نظام پزشکی است

دانشگاه علوم پزشکی ایران تنها شعبه برگزاری انتخابات سازمان نظام پزشکی است

رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام‌ پزشکی استان تهران بیان داشت: با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌های الکترونیکی با افزایش صندوق ها و شعب رای گیری و نیز صندوق سیار مخالفت شده؛ بنابراین تنها محل اخذ رأی در تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

عباس مسجدی آرانی، رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام‌ پزشکی استان تهران با تاکید بر اینکه با همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان مجری انتخابات، تمام تمهیدات لازم از جمله الزامات بهداشتی، اقدامات اجرایی و نظارتی اندیشیده شده، گفت: همه چیز برای برگزاری یک انتخابات شایسته فراهم شده و با حضور نامزدهای متنوع از سلیقه های مختلف که تأیید صلاحیت شده اند؛

وی ادامه داد: امیدواریم همه اعضای سازمان نظام پزشکی استان در این انتخابات حضور پیدا کنند و با یک مشارکت بالا بتوانند بهترین‌های جامعه پزشکی را انتخاب و با اعتماد تمام، مسئولیت چهارساله آتی سازمان نظام ‌پزشکی را به ایشان بسپارند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام‌ پزشکی استان تهران به اعضا سازمان نظام پزشکی توصیه کرد: تلاش همکاران بر این باشد که از اول وقت برای شرکت در انتخابات اقدام کنند تا در عین فراهم بودن فضای مناسب، به خاطر شرایط کرونایی معطلی و صف نداشته باشیم.

مسجدی آرانی افزود: از همکاران خواهش می‌کنم قبل از رای دادن و بعد از آن به هیچ عنوان در محوطه و ساختمان‌های اخذ رای تجمع نکنند تا به‌ خاطر شرایط کرونایی و انتظاری که مردم از جامعه پزشکی دارند، شیوه نامه‌های بهداشتی به خوبی مراعات شود و  تهدیدی برای سلامت همکاران زحمت‌کش جامعه پزشکی نداشته باشیم.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام‌ پزشکی استان تهران تصریح کرد: صندوق های رای در سه ساختمان دانشگاه علوم پزشکی ایران به تفکیک رشته پیش بینی شده که محل اخذ رای رشته‌های پزشکی در ساختمان مرکز همایش‌های رازی، دندانپزشکی، داروسازی و مامایی در ساختمان دانشکده پزشکی و رشته علوم آزمایشگاهی و کارشناسان پروانه دار در ساختمان کتابخانه مرکزی قرار داده شده است.

مسجدی به زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات سازمان نظام پزشکی اشاره کرد و هشدار داد: زمان تبلیغات ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه بیست و چهارم تیرماه به اتمام رسیده و هر‌گونه تبلیغات از طرف کاندیداها، بعد از این ساعت ممنوع است؛ بنابراین محیط‌های پیرامونی دانشگاه علوم پزشکی ایران از نظر انجام اقدامات تبلیغاتی رصد و در صورت وقوع تخلف، حتما برخورد قانونی لازم انجام می شود.

وی با اشاره به ارایه پیشنهاداتی به هیات نظارت مبنی بر افزایش تعداد صندوق‌ها و پایگاه‌های رأی‌گیری و نیز پیش بینی صندوق‌های سیار، گفت: با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم الکترونیکی و اینکه حتی یک درصد احتمال خطا و ضایع شدن حقی  پذیرفتنی نیست؛  با افزایش صندوق ها و شعب رای گیری و نیز صندوق سیار مخالفت شده، بنابراین تنها محل اخذ رأی در تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران جنب برج میلاد است.
مسجدی تصریح کرد: البته با هماهنگی هیأت‌های اجرایی و دانشگاه‌های تهران قرار شد تمهیدات لازم برای تامین سرویس رفت و آمد برای همکاران به ‌ویژه رزیدنت‌ها در نظر گرفته شود تا بتوانند در ساعت‌های مشخص، در انتخابات شرکت کنند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام‌ پزشکی استان تهران گفت: اگرچه اعضا هیأت نظارت پای همه صندوق‌ها حضور دارند و همه فرایند رای گیری را رصد می‌کنند اما نامزد ها و رای دهندگان می توانند با دو شماره تلفن ۸۸۶۲۲۵۴۶ مربوط به هیات نظارت و شماره ۸۶۷۰۲۸۰۳ مربوط به هیأت اجرایی، موارد لازم را به اطلاع برسانند.

مسجدی گفت:هیات نظارت و هیات اجرایی بلافاصله بعد از اتمام زمان رای گیری کار بازگشایی صندوق ها و شمارش آرا را آغاز می کنند و نتایج در اسرع وقت به اطلاع رسانده می‌شود.

/فارس

کپی