اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

محموله ۱۰۰ میلیاردتومانی کالای قاچاق از یک شناور در بندر بوشهر کشف شد

محموله ۱۰۰ میلیاردتومانی کالای قاچاق از یک شناور در بندر بوشهر کشف شد

سرپرست فرماندهی مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور دوبه با بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در مرز دریایی خلیج‌فارس بوشهر خبر داد.

سرهنگ منصور رضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به رصد شبانه‌روزی برای مقابله با قاچاق کالا، سوخت و مواد مخدر در سواحل و مرزهای دریایی خلیج‌فارس استان بوشهر اظهار داشت: در تمامی سواحل استان بوشهر پایگاه‌های دریابانی شبانه‌روز فعالیت قاچاقچیان را رصد می‌کنند و بدون اغماض با کالاهای بدون هویت گمرکی و اسناد قانونی به‌عنوان محموله قاچاق برخورد قاطع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محموله‌ها که بدون اسناد معتبر و قانونی باشند قاچاق محسوب می‌شود از کشف محموله قاچاق 100 میلیارد تومانی در دریا خلیج فارس بندر بوشهر خبر داد و بیان کرد: در اجرا طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با تلاش مأموران پایگاه دریابانی بوشهر و ناو گروه شناور یک فروند شناور دوبه با حجم بسیار زیادی کالای قاچاق در دریا بندر بوشهر شناسایی و توقیف شد.

سرپرست فرماندهی مرزبانی استان بوشهر مقصد شناور یاد شده را به سمت یکی از کشورهای منطقه دانست و افزود: با تغییر مسیر این شناور در مرز دریایی خلیج‌فارس ایران و با ارائه پروانه حمل کالا، به مقاصد مختلف قصد تخلیه بار از چند مکان داشته است.

عزیزی با بیان اینکه از این شناور حامل کالای قاچاق 437 تن پارچه، انواع قطعات و تجهیزات کشف شد گفت: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده بیش از 100 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی باتأکید بر این نکته که نوار ساحلی و مرز دریایی خلیج‌فارس در استان بوشهر برای قاچاقچیان ناامن است افزود: برخورد قاطع با قاچاق کالا، سوخت و مواد مخدر در اولویت برنامه‌های مرزبانی استان بوشهر است که در این راستا با شناورهای مجهز مرزبانی، محموله‌های قاچاق شناسایی و عوامل آن دستگیر می‌شوند.

سرپرست فرماندهی مرزبانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: قاچاق کالا از جهات مختلف وضعیت سالم اقتصادی و فرهنگی جامعه را تهدید می‌کند و مرزبانان با تمام توان با مخلان اقتصادی و قاچاقچیان در حوزه دریا و سواحل مقابله می‌کنند./تسنیم

کپی