اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

بارش‌های رگباری و تگرگ در زنجان ادامه دارد

بارش‌های رگباری و تگرگ در زنجان ادامه دارد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بارشهای رگباری و تگرگ همراه با رعد و برق در استان تا پایان روز جمعه ادامه دارد.

سونا صرفی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز آسمان استان زنجان قسمتی ابری است و از بعدازظهر این پوشش افزایش پیدا می کند و وزش باد لحظه ای با سرعت ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت جریان می یابد.

وی یادآوری کرد: احتمال بارش های رگباری پراکنده تا عصر امروز وجود دارد اما در اغلب مناطق استان بیشترین احتمال بارش برای اواخر وقت امشب پیش بینی شده است.
‌کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: انتظار داریم بارش های رگباری پراکنده رگباری همراه با رعد و برق باشد.
صرفی اظهارداشت: فردا/ جمعه/ فعالیت این سامانه بارشی بیشتر می شود، بارش تگرگ همراه با رعد و برق تا ظهر وجود دارد.
به گفته وی، در ساعت های بعدازظهر فردا بارش باران بخشی از مناطق استان زنجان را فرا می‌گیرد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: سامانه بارشی اواخر وقت فردا شب در اغلب مناطق بجز مناطق شرقی فعالیت خود را پایان می دهد.
صرفی با بیان اینکه دمای هوای استان امروز ۲ درجه کاهش پیدا می کند، افزود: این روند روز شنبه نیز در زنجان تداوم دارد و از روز یکشنبه دما سه درجه افزایش می یابد.
وی، حلب در شهرستان ایجرود و زرین رود در شهرستان خدابنده را با ۳۷درجه بالای صفر گرمترین مناطق استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد و اظهارداشت: سلطانیه و صائین قلعه نیز با ۱۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین مناطق ثبت شده اند.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان، دمای فعلی شهر زنجان را ۱۹درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: با این میزان، دمای هوای این شهر نسبت به روز گذشته در این ساعت تغییری ندارد.

کپی