اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تأثیر طولانی‌مدت کرونا بر ضربان قلب

تأثیر طولانی‌مدت کرونا بر ضربان قلب

نتایج تحقیق جدیدی تأیید کرده است که کرونا تاثیر طولانی مدت بر ضربان قلب افراد آلوده می گذارد و همچنین باعث بروز سایر مشکلات قلبی و تأثیرات رفتاری و فیزیولوژیکی می‌شود.

افرادی که مبتلا به کرونا می‌شوند بیشتر در معرض خطر ابتلاء به ضربان قلب نامنظم و سایر بیماری‌ها هستند که تا ماه‌ها پس از از بین رفتن علائم وجود دارد.

این مطالعه نشان داد که به طور متوسط ۷۹ روز پس از ابتلاء به عفونت کرونا طول می‌کشد تا ضربان قلب انسان به حالت استراحت عادی برگردد.

یافته‌های این مطالعه نشان داد که از هر ۶ نفری که دچار کرونا شده اند، یک نفر پس از تجربه علائم اولیه خود با ضربان قلب نامنظم روبرو شده و سطح انرژی حداقل تا ۴ ماه بعد کاهش می‌یابد.

هم اکنون گزارش‌های زیادی از بیماران به اصطلاح بهبودیافته از کرونا و همچنین افزایش نارسایی قلبی و مرگ ناشی از آن گزارش شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که مرگ و میر ناشی از مشکلات قلبی در کشور‌های مختلف افزایش یافته است.

به منظور درک تأثیرات طولانی مدت عفونت، اطلاعات روزانه در مورد ضربان قلب (ضربان قلب در حالت استراحت)، خواب (مدت زمان) و فعالیت کلی (شمارش گام) جمع آوری می‌شد. این تجزیه و تحلیل شامل زنان و مردان بین ۱۸ تا ۷۶ سال بود.

تیم تحقیق دریافت که افراد آلوده به کرونا در مقایسه با افرادی که علائم داشتند، اما کرونا شان منفی بود، مدت زمان بیشتری برای بازگشت ضربان قلب در حالت استراحت، خواب و فعالیت طول کشید.

دانشمندان متوجه آسیب عضله قلب و بافت محافظ اطراف آن شدند. آنچه محققان نمی‌دانند این است که این آسیب تا چه مدت ادامه دارد./ صدا و سیما

تاثیر مستقیم کرونا بر قلب

آثار کووید۱۹ بر بیماران قلبی - عروقی

 
 

اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
 

 

کپی