اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

آمار رسمی ؛ ۶۰ تن قربانی آتش سوزی بیمارستان الحسین (ع) عراق شدند

آمار رسمی ؛ ۶۰ تن قربانی آتش سوزی بیمارستان الحسین (ع) عراق شدند

آمار اعلامی رسمی از سوی وزارت بهداشت و محیط زیست عراق می گوید ۶۰ نفر در حادثه آتش سوزی بیمارستان الحسین (ع) شهر الناصریه استان ذی قار جان خود را از دست داده اند.

 وزارت بهداشت و محیط زیست عراق امروز (چهارشنبه ) در بیانیه ای رسمی تصریح کرد: بعد از پایان اقدامات دفاع مدنی و پزشکی قانونی در استان ذی قار مجموع شهدای حادثه بیمارستان امام حسین علیه السلام به ۳۹ نفر با هویت مشخص و ۲۱ تن با هویت نامشخص رسید.
 

این در حالی است که منابع غیر رسمی و بیمارستانی استان ذی قار عراق پیش تر اعلام کردند آمار کشته های حریق دوشنبه شب گذشته در بیمارستان الحسین (ع) شهر الناصریه در بخش ایزوله کرونا به ۱۲۴ تن رسیده است.

روز گذشته مرکز دفاع مدنی عراق در گزارشی از بررسی ابعاد حادثه اعلام کرد که احتمال دارد هنوز چند نفر زیر ساختمان تخریب شده در اثر آتش سوزی باقی مانده باشند.

این گزارش می افزاید که «دفاع مدنی درباره نشت اکسیژن در بخش ایزوله بیماران کرونایی در بیمارستان الحسین (ع) پیش از وقوع حادثه هشدار داده و تاکید کرده بود که نباید ماده قابل اشتعال(مانند دیوارهای پیش ساخته و سقف های کاذب قابل اشتعال ) در ساخت مراکز ایزوله بیماران کرونایی به کار رود اما وزارت بهداشت توجهی به این هشدارها نکرد.

ساختمان این بخش از بیمارستان شامل ده ها کانکس به طور کامل تخریب شده است.

یک خانواده شش نفره شامل «سلام جاسب راشد»، «نسیم جاسب راشد»، «محمد جاسب راشد»، «حازم ریسان راشد»، «ام ریسان» و «شقیقه حازم ریسان» نیز در میان کشته شدگان هستند. شناسایی حدود ۴۰ قربانی این حادثه به دلیل سوختن اجساد دشوار است.

ریاست پارلمان عراق روز سه شنبه جلسه ویژه درباره بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی بیمارستان الناصریه برگزار کرد.

تحقیقات اولیه درباره علت آتش سوزی بیمارستان در الناصریه حکایت از اتصال برق و در نتیجه آن، وقوع آتش سوزی داشت اما یک مسئول امنیتی به رسانه های عراقی گفته است: بر اساس نتایج اولیه تحقیق، این حادثه به علت اتصال برق نبود بلکه اتصال به گسترش آتش دامن زد. آغاز آتش سوزی با آتشی بود که از منبعی نامعلوم در سه کانکس درگرفت./ ایرنا

کپی