اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

آتش‌سوزی در یک شناور تجاری در خرمشهر خاموش شد

آتش‌سوزی در یک شناور تجاری در خرمشهر خاموش شد

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرمشهر گفت: آتش‌سوزی در یک شناور باری در خرمشهر توسط ۲ تیم عملیاتی مهار و خاموش شد.

میلاد جعفری روز چهارشنبه بیان کرد: آش‌سوزی در یک شناور باری ساعت۹.۰۵دقیقه صبح به واحد آتش‌نشانی خرمشهر اطلاع داده شد که ۲ تیم عملیاتی از ایستگاه شماره ۲ (شاهد) به محل اعزام  و آتش سوزی در قسمت موتورخانه شناور را مهار و خاموش کردند.

وی با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی در برنداشت افزود: دلیل وقوع این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی خرمشهر در حال بررسی است.

بندر خرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود.

این بندر با موقعیت استراتژیک خود و نزدیکی به بازار کشورهای عراق و کویت یکی از مهمترین بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

بیشتر شناورهای باری در ساحل رودخانه کارون در مقطع خرمشهر، پس از تخلیه بار در بندر، در حاشیه رودخانه توقف می‌کنند./ روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرمشهر

کپی