اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

کلاهبرداری 80 میلیاردی با فروش یک آپارتمان

کلاهبرداری 80 میلیاردی با فروش یک آپارتمان

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که یک دستگاه آپارتمان را به 4 مال باخته فروخته بود، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 80 میلیارد ریال محاسبه کردند.

به گزارش ایران آنلاین سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" بیان داشت: یکم خرداد ماه فردی به پایگاه چهارم مراجعه و اظهار کرد، 18 اردیبهشت ماه یک دستگاه آپارتمان را از فردی  که ظاهری موجه و بی سیمی به همراه داشت،  به مبلغ 22 میلیارد ریال خریداری کردم . پس از تنظیم مبایعه نامه تمام مبلغ آپارتمان را به علت اعتمادی که به وی پیدا کرده بودم پرداخت و قرار شد، در موعد مقرر  آپارتمان را تحویل بگیرم.
وی عنوان کرد: شاکی ادامه داد، فروشنده در موعد تحویل آپارتمان  پاسخگو نبود، به محل سکونت وی مراجعه اما متوجه شدم که از آن محل نقل مکان کرده است.  به آدرس آپارتمان خریداری شده رفتم آنجا با چند نفر دیگر مواجه شدم که مدعی خرید آپارتمان بودند و متوجه شدم که متهم آپارتمان را به چند نفر دیگر هم فروخته و متواری شده است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه کارآگاهان این پایگاه موفق شدند مخفیگاه متهم را حوالی خیابان پیروزی شناسایی کنند، ابراز داشت: متهم پس از هماهنگی های قضائی در مخفیگاهش دستگیر و در بررسی های بیشتر  یک دستگاه بی سیم فاقد مجوز نیز از وی کشف شد.
این مقام انتظامی افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم به جرم ارتکابی اقرار و معترف شد مدتی پیش نقشه این شیوه از کلاهبرداری به ذهنم خطور کرد و با آماده کردن مقدمات آن یک واحد آپارتمان خود را به  4 نفر فروختم و قصد داشتم خود را مخفی کنم که دستگیر شدم.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در پایان با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد بی سیم همراه متهم مسروقه بوده،  اضافه کرد: با تکمیل پرونده متهم به دادسرا معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان  شد.

کپی