اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

آمریکا: جایگزینی برای راه حل دو کشوری وجود ندارد

آمریکا: جایگزینی برای راه حل دو کشوری وجود ندارد

سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه در سخنانی گفت که دولت این کشور معتقد است جایگزینی برای راه حل "دو کشوری" در منازعه فلسطین و رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

 ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز اعلام کرد که دولت این کشور معتقد است هیچ جایگزینی برای راه حل "دو کشوری" در بران خاورمیانه وجود ندارد.
 

وی گفت: دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا معتقد است قبل از ورود به هرگونه گفت‌وگویی که منجر به تحقق راه حل دو کشوری شود؛ باید در وهله نخست مذاکرات و روابطی که میان دولت آمریکا و فلسطینی‌ها قطع شده است ازسر گرفته شود.

این مقام آمریکایی افزود: هدف از سفر فرستاده آمریکا به فلسطین ایجاد کانال‌های ارتباطی با جامعه مدنی و بخش خصوصی در فلسطین و اسرائیل است. فرستاده آمریکا در این سفر از دیدگاه طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی درباره احتمال از سرگیری مذاکرات صلح مطلع می‌شود.

وربرگ درباره نقش آمریکا در بازسازی غزه هم گفت: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ۳۶۰ میلیون دلار را از طریق سازمان ملل، آژانس کار و امداد آوارگان فلسطین (آنروا) و نهادهای غیر دولتی دیگر خواهد داد. ما می‌خواهیم در بازسازی نوار غزه و بهبود زندگی فلسطینی‌ها سهیم باشیم و ابتدا بر از سرگیری گفت‌وگو با طرف فلسطینی تمرکز می‌کنیم.

وی افزود: دولت آمریکا روابطی با جنبش حماس ندارد و درحال حاضر قصد برقراری روابط را ندارد و ایالات متحده با سازمان ملل و جامعه مدنی برای ارائه مستقیم کمک‌های بشردوستانه و توسعه‌ای به فلسطینی‌ها همکاری خواهد کرد./ ایسنا

کپی