اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

فروشنده واکسن های تقلبی کرونا در تله پلیس فتا تهران

فروشنده واکسن های تقلبی کرونا در تله پلیس فتا تهران

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری فردی که واکسن های تقلبی کرونا را با قیمت های نجومی به شهروندان می فروخت خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهم 35 عدد واکسن تقلبی کرونا کشف شد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" اظهار داشت:  شهروندی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد،  از ترس ابتلا به ویروس کرونا، در فضای مجازی برای  خرید واکسن جستجو و یک صفحه اینستاگرامی که مدعی فروش واکسن های کرونا با شرایط ویژه بود را مشاهده کردم و به ادمین پیام دادم پس از لحظاتی پاسخ من را داد و گفت تنها چند دقیقه زمان برای خرید باقی مانده است که بنده سریعا مبلغ اعلامی را واریز کردم و ساعاتی بعد واکسن را تحویل گرفتم اما زمانی که برای تزریق به یکی از دوستان خود که پزشک است مراجعه کردم متوجه شدم واکسن تقلبی بوده است.
وی عنوان کرد: بررسی موضوع در  اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و تحقیقات خود را در این خصوص آغاز و مشخص شد ، متهم  با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی در فضای مجازی و سوءاستفاده از تصاویر آرشیوی تزریق واکسن اقدام به فروش داروهای غیرقابل استفاده تحت عنوان واکسن کرونا به کاربران شبکه های اجتماعی می کند.
رئیس پلیس فتا ابراز داشت: با شناسایی هویت واقعی متهم  و  مخفیگاه وی  در یکی از مناطق شمالی تهران، با هماهنگی های قضادی متهم در مخفیگاهش  دستگیر و بیش از 35  عدد واکسن تقلبی کرونا از این مکان کشف شد.
سرهنگ گودرزی ادامه داد:  متهم پس از انتقال به پلیس فتا و روبه رو شدن با شاکی پرونده ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش واکسن های تقلبی تحت عنوان واکسن کرونا به قیمت های میلیونی اعتراف کرد.
این مقام سایبری اظهار کرد:  خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می کنند و مدعی داشتن داروهای نادر هستند.
وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir  گزارش کنند.

کپی