اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد

جولان سویه دلتا در کرمان/ توزیع اندک واکسن برکت در استان

جولان سویه دلتا در کرمان/ توزیع اندک واکسن برکت در استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پاسخ به این سوال که با توجه به روند افزایشی تعداد مبتلایان آیا ویروس دلتا در استان کرمان غالب شده است؟ به ایسنا گفت: از نظر روند و الگوی بیماری مشابه استان هایی هستیم که سوش دلتا شناسایی شده، لذا می توان گفت این سوش در استان ما هم در گردش است.

دکتر "حسین صافی زاده" در خصوص وضعیت واکسیناسیون در استان کرمان گفت: درحال حاضر گروه سنی ۶۵ سال در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه افراد متولد ۱۳۳۵ به پایین باید در سامانه Salamat.gov.ir ثبت نام کنند، اظهار کرد: افراد باید منتظر دریافت پیامک مبنی بر زمان و محل واکسیناسیون باشند و انجام واکسیناسیون صرفا براساس دریافت پیامک است و از ارائه واکسن بدون فراخوان معذوریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از استقبال خوب کرمانی ها برای دریافت واکسن خبر داد و بیان کرد: در مجموع حدود ۷۳ درصد سالمندان بالای ۷۰ سال تاکنون حداقل یک نوبت واکسن دریافت کرده اند.

وی درباره واکسن ایرانی کوبرکت نیز گفت: در توزیع اخیر تعداد کمی واکسن برکت در کرمان نیز دریافت شده که امیدواریم در نوبت های بعد افزایش یابد.

صافی زاده در زمینه وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان بیان کرد: متاسفانه روند بیماری در بخش سرپایی و بستری رو به افزایش است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به روند افزایشی تعداد مبتلایان آیا ویروس دلتا در استان کرمان غالب شده است؟ گفت: از نظر روند و الگوی بیماری مشابه استان هایی هستیم که سوش دلتا شناسایی شده است و لذا می توان گفت این سوش در استان ما هم در گردش است./ ایسنا

کپی