اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

بیش از ۱۸۸ میلیون مبتلا و بالای ۴ میلیون قربانی کرونا در جهان

بیش از ۱۸۸ میلیون مبتلا و بالای ۴ میلیون قربانی کرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۸ میلیون و ۸۰ هزار و ۲۳ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۵ هزار و ۸۷۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۷۲ میلیون و ۱۳ هزار و ۷۹۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۳۴ هزار و هند با بیش از ۴۰۹ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۵ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۴ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۳ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیش از ۱۱۳ هزار و فرانسه نیز بیش از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آرژانتین با بیش از ۹۹ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۱ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، اندونزی با بیش از ۶۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۴ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۴۰۴ مبتلا، ۶۲۳ هزار و ۲۹ قربانی

۲.هند: ۳۰ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۷۳۴ مبتلا، ۴۰۹ هزار و ۳۳۸ قربانی

۳. برزیل: ۱۹ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۹۷۱ مبتلا، ۵۳۴ هزار و ۳۱۱ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۸۱۳ هزار و ۸۹۹ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۳۵۳ قربانی

۵ . روسیه: پنج میلیون و ۸۰۸ هزار و ۴۷۳ مبتلا، ۱۴۳ هزار و ۷۱۲ قربانی

۶. ترکیه: پنج میلیون و ۴۸۶ هزار و ۹۵۹ مبتلا، ۵۰ هزار و ۲۷۸ قربانی

۷. انگلیس: پنج میلیون و ۱۵۵ هزار و ۲۴۳ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۴۳۱ قربانی

۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۶۶۲ هزار و ۹۳۷ مبتلا، ۹۹ هزار و ۲۵۵ قربانی

۹. کلمبیا: چهار میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۱۰ مبتلا، ۱۱۳ هزار و ۳۳۵ قربانی

۱۰. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۷۲ هزار و ۱۶۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۸۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا ،ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بلژیک، سوئد، رومانی و بنگلادش نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ ایسنا

جدیدترین آمار از مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

به روزترین آمار از مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگانِ کرونا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

 

کپی