اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پیام یوفا علیه نژادپرستی در انگلیس

پیام یوفا علیه نژادپرستی در انگلیس

یوفا پس از اتفاقات فینال 2020 به رفتار نژادپرستانه انگلیسی‌ها واکنش نشان داد.

شب گذشته در چارچوب فینال یورو 2020 تیم ملی انگلیس در ضربات پنالتی مقابل ایتالیا شکست خورد تا این تیم دوباره در گرفتن جام ناکام بماند.

در ضربات پنالتی 3 بازیکن سیاه پوست انگلیس یعنی مارکوس رشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا پنالتی‌های خود را از دست داد تا حملات علیه این بازیکنان به اوج خود برسد. رفتار نژادپرستانه علیه این 3 بازیکن به حدی افزایش یافت تا یوفا نیز نسبت به این اتفاقات واکنش نشان دهد.

یوفا در پیام خود نوشت:

ما شدیدا این نژادپرستی زشت و قبیح نسبت به چندین بازیکن فوتبال انگلیس در فضای مجازی را محکوم می کنیم. این اتفاقات جایی در فوتبال و جامعه ندارد. ما در کنار بازیکنان آسیب دیده انگلیس ایستاده‌ایم و از فدراسیون فوتبال این کشور می‌خواهیم تا با عوامل این اتفاق شدیدا برخورد کند و آنها را مجازات کند.

اتفاقات نژادپرستی در فوتبال انگلیس در این سال‌ها بسیار افزایش یافته و بازیکنانی مثل رشفورد، استرلینگ و ویلفرد زاها شدیدا مورد حملات قرار گرفته‌اند. انگلیس با اینکه همچنان تنها کشوری است که هنوز پیش از آغاز مسابقات فوتبال به یاد «جورج فلوید» زانو می‌زند ولی شدیدا درگیر نژادپرستی است و هنوز نتوانسته این موضوع را در کشور خود حل کند./ فارس

بیشتر بخوانید:

به خاطر ستاره‌های انگلیس؛ توئیتر صفحه ۱۰۰۰ نژادپرست را مسدود کرد

یورو ۲۰۲۰| طعنه بونوچی به هواداران انگلیس پس از قهرمانی آتزوری

کپی