اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

علی‌نژاد: در اساسنامه جدید فدراسیون‌ها دخالتی از سوی دولت دیده نمی‌شود

علی‌نژاد: در اساسنامه جدید فدراسیون‌ها دخالتی از سوی دولت دیده نمی‌شود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، گفت: در اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی، دخالتی از سوی دولت دیده نمی‌شود.

مهدی علی‌نژاد امروز (دوشنبه) در حاشیه مجمع فدراسیون قایقرانی، اظهار داشت: قایقرانی کشورمان دو سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دارد که برای آنها آرزوی توفیق می‌کنیم و از همین‌رو با حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک بازدیدی از مجموعه فدراسیون قایقرانی و پیستی که دارند، انجام می‌دهیم.

وی در خصوص مشکلات قایقرانان، گفت: قوانینی در کشور است که در اختیار وزارت ورزش نیست. بحث‌هایی میان فدراسیون و گمرک بود و از ما هم کمک خواستند. نامه زدیم و درخواست کردیم که مسئله تسریع شود و فکر می‌کنم مراحل پایانی است تا اقدام لازم صورت بگیرد. ما نمی‌توانیم پاسخگوی مسائل گمرکی و شبیه به این باشیم.

علی‌نژاد درباره واکسینه شدن ورزشکاران، توضیح داد: در یک سالی که گذشت، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت‌های خوبی از ورزشکاران انجام داد. دو سال پیش مصوب کردیم تمام کسانی که سهمیه المپیک می‌گیرند، ماهیانه ۵ میلیون تومان حقوق بگیرند. بعد از تعویق المپیک ۶ ماه به این مدت اضافه کردیم و دریافتی آنها ۹۰ میلیون تومان بود و فکر می‌کنم سه ماه آخر امروز واریز شد. با دستور وزیر ورزش قرار است ۳۰ میلیون تومان برای تمام نفرات اعزامی از جمله ورزشکاران و مربیان پرداخت شود.

وی در مورد پرداخت پاداش به مدال‌آوران گفت: پاداش‌ها اعلام شده است. وزارت ورزش ۲ میلیارد تومان به مدال‌آوران طلا، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به مدال‌آوران نقره و ۷۵۰ میلیون تومان به مدال‌آوران برنز اهدا می‌کند. این به جز مبلغی است که کمیته ملی المپیک پای سکو به مدال‌آوران پاداش پرداخت می‌کند.

علی نژاد در مورد وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال و شرایط آن در شورای نگهبان، تصریح کرد: اساسنامه فدراسیون فوتبال به دولت ارسال شده است. دولت در نامه‌ای آن را به ما برگرداند و اعلام کرد به دلایلی نیاز به مصوبه دولت ندارد و همان مجمع کفایت می‌کند لذا مشکل قانونی در این مورد وجود ندارد.

وی سپس درباره وضعیت اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی نیز، گفت: اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی یک سال و نیم پیش توسط دولت تصویب شد. هفته گذشته مصوبه شورای نگهبان را گرفت و توسط معاون اول رئیس جمهور اوایل هفته ابلاغ شد و ما هم به زودی آن را ابلاغ می‌کنیم. اساسنامه فرصت جدیدی برای فدراسیون‌هاست از این لحاظ که هماهنگی با قواعد بین‌المللی را ایجاد می‌کند. مجامع را بزرگ‌تر می‌کند و تعداد اعضای مجمع ۶۶ تا ۶۷ نفر شده است و به طور واضح می‌توان گفت دخالتی هم از سوی دولت در این اساسنامه دیده نمی‌شود./ ایرنا

کپی