اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

جزای نقدی ۸‌ میلیارد ریالی برای قاچاق گردو و پارچه

جزای نقدی ۸‌ میلیارد ریالی برای قاچاق گردو و پارچه

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خوزستان از محکومیت بیش از ۸ میلیارد ریالی قاچاقچی گردو و پارچه خبر داد.

 نعمت الله بیرانوندی در این رابطه اظهار کرد: پس از تهیه گزارشی از سوی نیروی انتظامی در مورد توقف یک دستگاه کامیون و کشف مقادیری گردو و پارچه، این گزارش به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اهواز ارسال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان افزود: رئیس شعبه چهارم تعزیرات حکومتی اهواز پس از استعلام لازم، متهم را به ضبط کالا و پرداخت ۸‌میلیارد و ۹۸۷ میلیون ریال محکوم کرد که این حکم در شعبه تجدید نظر استان قطعی و به واحد اجرای احکام تعزیرات حکومتی اهواز ارجاع شد.

*جریمه ۵.۶ میلیارد ریالی برای عرضه خارج از شبکه کالای اساسی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان غربی نیز از محکومیت پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی برای عرضه خارج ازشبکه کالای اساسی خبر داد.

محمد اقوامی گفت: بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان با گزارشی اعلام کردند که مدیر یکی از اتحادیه های تعاونی استان اقدام به عرضه خارج از شبکه ۳۰  هزار کیلوگرم قند کرده و برای انکار تخلف ارتکابی، پس از خرید کالا و تائید دریافت در سامانه جامع تجارت قند به اتحادیه نیامده و خارج از شبکه و چرخه رسمی توزیع شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان غربی اظهار داشت: شعبه هشتم تعزیرات حکومتی شهرستان ارومیه پس از رسیدگی و احراز تخلف، متهم را به الزام به عرضه کالا در شبکه و پرداخت پنج میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.ایسنا

کپی