اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

شماره تازه «سینما انیمیشن» منتشر شد

شماره تازه «سینما انیمیشن» منتشر شد

شانزدهمین شماره فصلنامه تخصصی «سینما انیمیشن» در 156 صفحه منتشر شد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، شانزدهمین شماره از فصلنامه «سینما انیمیشن» به مدیر مسئولی محمد حمیدی مقدم و زیر نظر شورای سردبیری شامل فاطمه حسینی شکیب، شاهین امین، امیرمحمد دهستانی و سید مجید رحیمی منتشر شد.
در این شماره ضمن مروری بر انیمیشن‌های سینمایی در حال ساخت، وضعیت آسیفای ایران و جهان در دوران کرونا مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین با نگاهی به تاریخچه حضور انیمیشن‌های ایرانی در رقابت اسکار، در گفتگویی با علی‌اکبر صادقی به رابطه تنگاتنگ طراحی و انیمیشن توجه شده و این هنرمند تجسمی و فیلمساز ایرانی پیرامون نقاشی ایرانی به عنوان نقصان انیمیشن ایرانی سخن گفته است.
در این شماره از فصلنامه گفتگوهایی با مهسا سامانی کارگردان انیمیشن «هبوب» و فرنوش عابدی کارگردان «ملکوت» درباره آثارشان منتشر شده است. یادمان اکبر عالمی و محمد ابوالحسنی درگذشتگان اخیر حوزه انیمیشن و یادداشت‌هایی درباره این دو هنرمند بخش دیگری از «انیمیشن ایرانی» در فصلنامه سینما انیمیشن است.
در بخش حرفه انیماتور این شماره از فصلنامه، تحریریه نگاهی به استودیو برفک در روزهای کرونایی داشته و با خالقان انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» همراه شده‌اند.
در این شماره پرونده‌ای با عنوان «انیمیشن و کرونا» منتشر شده که در این بخش دکتر علیرضا گلپایگانی، اسدالله دیانتی، اشکان رهگذر، حامد جعفری، فاطمه حسینی شکیب در میزگردی به بررسی مشکلات و معضلات حوزه انیمیشن در دوران کرونا پرداختند. همچنین در این پرونده به تاثیر کرونا بر تولید انیمیشن در جهان، تلویزیون، تولیدات دانشجویی و روایت‌های شخصی از تجربیات کرونایی پرداخته شده است.
آخرین بخش از شانزدهمین شماره فصلنامه به سینمای انیمیشن جهان اختصاص دارد و در این بخش مطالبی چون «نگاهی به زندگی و آثار ماکوتوشینکای»، «هویت انسانی، دنیای ماورا و بازنمایی رسوم به زبان انیمیشن»، «گفت و گویی با واسیلیس کروستالیس- مگان دمور کارگردانان انیمیشن گرگینه‌ها پیرامون محبوبیت این انیمیشن سینمایی»، «توماس رنولدنر کارگردان انیمیشن «نمی دانم چه»، «بلندپروازانه‌ترین فیلم سال‌های اخیر پیکسار» و ... در اختیار مخاطبان قرار داده شده است.
نسخه دیجیتال فصلنامه «سینما انیمیشن» در سایت فیدیبو در دسترس علاقمندان است.

کپی