اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اسلحه فروشان مجازی به دام افتادند

اسلحه فروشان مجازی به دام افتادند

پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری دو نفر از فروشندگان سلاح و مهمات در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ تاجیک  رئیس پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران در راستای مقابله با عوامل ناامنی و برخورد جدی با مجرمان، با اشراف کامل اطلاعاتی موفق شدند دو نفر از فروشندگان سلاح و مهمات غیرمجاز را در فضای مجازی شناسایی کنند.

وی گفت: با شناسایی هویت متهمان و مخفیگاه آنان در حوالی میدان آزادی، نتیجه تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهمان اخذ شد و ماموران این مرکز ظهر روز گذشته در حالی که متهمان قصد داشتند  به صورت مخفیانه اسلحه ها را جابه جا کنند در یک اقدام ضربتی آنها دستگیر و در بازرسی از خودرویشان یک قبضه سلاح جنگی و سه قبضه سلاح شکاری غیر مجاز که به صورت ماهرانه جاسازی شده بود را کشف کردند.

وی افزود: پس از انتقال متهمان و انجام بازجویی مقدماتی، مشخص شد این افراد سلاح های جنگی و شکاری را از همدستشان در استان های غربی کشور تهیه کرده و پس از انتقال آن به مخفیگاه با تبلیغ در فضای مجازی به فروش می‌رساندند.

سرهنگ تاجیک با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند، خاطر نشان کرد: پلیس به طور جد با عاملان فروش سلاح غیر مجاز در فضای مجازی برخورد شدید صورت خواهد داد.

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده اینگونه موارد سریعا موضوع را با پلیس از طریق سامانه 110 در میان بگذارند.فارس

کپی